Bizimle iletişime geçin

Editoryal

VELO ALANYA YOL YARIŞLARI DEVAM EDİYOR

Velo Alanya Yol Bisikleti Yarışları geçen hafta sonu koşulan Grand Prix Velo Manavgat ve Grand Prix Velo Alanya yarışlarıyla devam etti.

6 Şubat’ta ilki koşulan Velo Alanya’nın yarış serisi geçen hafta sonu da dört yarışla devam etti. 20-21 Şubat tarihlerinde koşulan Grand Prix Velo Manavgat ve Grand Prix Velo Alanya yarışları elit kadın ve elit erkekler kategorilerinde koşuldu. 

20 Şubat tarihinde gerçekleşen Grand Prix Velo Manavgat yarışlarında, sabah 09.00’da önce kadınlar start aldı. 100.2 km’lik yarışta 94 sporcu mücadele etti. Rusya, Belarus ve Ukraynalı sporcular yoğunlukta olsa da Kanada’dan Macaristan’a pek çok milletten sporcular pedal çevirdi. Podyuma damgasını ilk üçün tamamını oluşturan Belarus’lu sporcular vurdu.

Zafere Minsk Cycling Club’tan Tatsiana Sharakova ulaştı. İkinciliği WCC Tem’den Anastasiya Kolesava ve üçüncülüğü yine Minsk Cycling Club’tan Hanna Tserakh aldı. 

Kadınlar yarışının bitiminde erkekler start aldı. 173 sporcu, 147.5 km boyunca mücadele etti. Zafere, Malezyalı Terengganu Cycling Team’den Mohd Harrif Saleh uzandı. İkinci sırayı, Mazowsze Serce Polski takımından Polonyalı Alan Banaszek aldı. Podyumu Ukraynalı Andrii Kulyk tamamladı. 

 Salcano Sakarya BB adına yarışan Onur Balkan ise beşinci oldu. 

Grand Prix Velo Alanya

Grand Prix Velo Alanya yarışları da yine kadınlar yarışıyla başladı. 68.7 km’lik yarışta 92 sporcu start alsa da sadece 78 sporcu yarışı zaman limiti içinde tamamlamayı başabildi. Birinciliği Rus sporcu Alena Ivanchenko alırken, ikinci sırada onu Özbekistan’tan Yanina Kuskova izledi. Podyumun son basamağına yine Rusya’dan Mariia Novolodskaia çıktı.

Kadınlar yarışının peşinden başlayan erkekler yarışı 104.5 km olarak koşuldu. 173 sporcunun start aldığı yarışta sadece 107 sporcu finiş görebildi.

Aynı GP Velo Manavgat’ta olduğu gibi zafer yine Terengganu Cycling Team’in oldu. Bu sefer takımın Kolombiyalı bisikletçisi Carlos Julian Quintero Noreña galibiyete koştu. İkinci Wildlife Generation Pro Cycling’den Alex Hoehn olurken üçüncü yine galibin takımından Metkel Eyob oldu. 

Velo Alanya Yol ve Dağ Yarışları, önümüzdeki hafta sonu MTB yarışlarıyla devam edecek. Velo Alanya MTB ve Alanya MTB yarışları 27-28 Şubat’ta gerçekleşecek.

Yol yarışları ise 6-7 Mart tarihlerinde dönecek. Grand Prix Mediterranean ve Grand Prix Gündoğmuş yarışlarıyla Velo Alanya yol yarışları sona erecek.  

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!