Bizimle iletişime geçin

Çevre

PENDİK’TE BİSİKLET YOLU ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

İstanbul Pendik Belediyesi tarafından Yenişehir, Çamlık, Kurtköy ve Harmandere bölgelerinde projelendirilen ve şimdiye kadar 10 km’lik bölümü tamamlanan “Bisiklet Yolları Projesi” devam ediyor.

İstanbul Pendik Belediyesi bisiklet yolu çalışmalarına devam ediyor. Yenişehir, Çamlık, Kurtköy ve Harmandere bölgelerinde projelendirilen ve şimdiye kadar 10 km’lik bölümü tamamlanan “Bisiklet Yolları Projesi” sürüyor. 

Pendik’te, Yenişehir, Çamlık, Kurtköy ve Harmandere bölgeleri için planlanan 50 km’lik “Bisiklet Yolları Projesi” sürüyor. Şimdiye kadar 10 km’lik bölümü tamamlanan projeye mart ayından itibaren kaldığı yerden devam edilecek.

Pendik Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, belediye ekipleri mart ayından itibaren bisiklet yolu yapımına kaldıkları yerden devam edecekleri söylendi. İlk etapta Yenişehir Mahallesi’nde bulunan Millet, Mustafa Akyol ve Cumhuriyet Caddelerindeki bisiklet yolları Teknopark’a bağlanacak.

Belediye, “Ekonomik ve çevreci bir ulaşım aracı olan bisikletin kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla” yapıldığını vurguladı. Etap etap yapılan proje tamamlandığında güzergahın uzunluğu 50 km’yi bulacak. Tüm bisiklet yolları metro, okullar ve AVM’lere entegre edilecek.

Pendik içerisinde yapılan bisiklet yolu etrafında ilerleyen yıllarda teknik servisler de yer alacak. Proje tamamlandığında İstanbul’un en uzun bisiklet yolu olacak. İSBAK A.Ş. tarafından ise yola toplamda 29 bisiklet istasyonu yerleştirilecek.

Pendik bisiklet yolu planları

Mavi boya kullanılmayacak sadece çizgiler çizilecek

Yeni yönetmelik gereği bisiklet yollarında beyaz çizgilerin dışında bir boya kullanılmayacak.

Pendik Belediyesi ekipleri de bisiklet yolunun şimdiye kadar tamamlanan bölümlerinde mavi boya ve beyaz uyarı çizgileri kullandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni yönetmelik kapsamında daha çevreci malzemeler kullanılacak. Bu kapsamda bundan sonra yapılacak bisiklet yollarında beyaz çizgilerin dışında herhangi bir boya kullanılmayacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!