Bizimle iletişime geçin

Haberler

WOMEN IN CYCLING LANSMANI YAPILIYOR

Kadınların bisiklet sektöründe daha fazla görünürlük kazanması hedefiyle “Women in Cycling” girişimi doğdu.

Fotoğraflar Women in Cycling

Kadınların bisiklet sektöründe daha fazla görünürlük kazanması hedefiyle “Women in Cycling” girişimi doğdu. Bisikletin tam potansiyeline ulaşılmasına katkıda bulunan çeşitli ve kapsayıcı bir bisiklet sektörü için çalışan yeni bir girişim.

Women in Cycling, (Bisiklette Kadın) bisiklet sektöründeki kadın sayısının artmasını, liderlik pozisyonlarında görev alabilmelerini, etki ve görünürlüklerinin artmasını hedefliyor. Bunun için çeşitli çalışmalar yapmayı hedefleyen girişim CIE, ECF, Velokonzept, Mobycon ve CONEBI’nin bir araya gelmesiyle oluştu. 

Girişim, bisiklet sektöründeki eşitliği ve çeşitliliği artırmayı, bisiklet sektöründe çalışan kadınları ön plana çıkarmayı ve ağ kurma, rehberlik ve eğitim fırsatları sağlamayı amaçlamakta. Erkek egemenliğinde olan bisiklet sektöründe çeşitliliği ve cinsiyet dengesini geliştirmek hedefleniyor. 

Oluşum “Bisiklet sektöründe çalışan tüm kadınları sektörü ileriye taşımak için aramıza katılmaya davet ediyoruz!” diyerek açık çağrı da yapıyor. Bir ağ oluşturmaya ve bisiklet sektöründeki çeşitliliği artırmayı amaçlayan “Women in Cycling” lansmanını 24 Şubat’ta yapacak. 

Açılış etkinliği, katılımcıların birbirleriyle konuşma fırsatına da sahip olacağı network oluşturma yaklaşımıyla dijital olarak düzenlenecek. Girişimde daha fazla kadının yer alması ve duyurulması için önemli olan etkinlikte pek çok konuşmacı yer alacak.  Kayıtlar dolmuş olsa da Women in Cycling’in çalışmaları  cyclingindustries.com/wic adresinden takip edilebilir. 

“Neden daha çok kadın yer almasın?”

Etkinlikte konuşmacı olarak yer alacak olan Bikenomist’de Marketing Manager olarak çalışan Pınar Pinzuti, bloğu Bisikletizm’de “Women in Cycling” etkinliğini anlattı.

Women in Cycling Ambassador’u olan Pınar Pinzuti yazısında, “Kadınların daha önce de örgütlenme çabası oldu. Ancak bu girişimler doğduklarından kısa bir süre sonra silinip gittiler.

Girişiminin hayatta kalması için kaynağa ihtiyacı var. Ağ çalışmasını yapacak, ilişkilerin canlı kalmasını sağlayacak, ekonomik olarak sürdürülebilir bir yapıya sahip olmasını sağlayacak kaynak bulması gerekiyor.

Bisiklet sektöründeki firmaların yönetim kurullarında neden daha çok kadın yer almasın? Bisiklet konulu panel ve konferanslarda kürsüde neden daha çok kadın olmasın? Bisiklet dükkanlarında neden kadın çalışanlar olmasın? Bisiklet sporu gibi bisiklet sektörü de geleneksel olarak erkek egemen bir endüstridir. Bunun değişmesi için kadınların birlikte hareket etmeleri gerekiyor.” diyerek amaçları açıkladı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!