Bizimle iletişime geçin

Haberler

GAZİEMİR’DE İKİ BİSİM İSTASYONU AÇILDI

İzmir’in akıllı bisiklet kiralama sistemi BİSİM Gaziemir’e ulaştı. İki istasyonun açılışında konuşan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, istasyonların sayısının dörde çıkarılacağını ve yeni bisiklet yollarının yapılacağını söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Gaziemir’e kazandırdığı, Sevgi Yolu ve Festival Alanı’ndaki iki BİSİM istasyonu düzenlenen törenle hizmete açıldı. 

Gaziemir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın ev sahipliğinde düzenlenen BİSİM açılış törenine, belediye meclis üyeleri, İZULAŞ Genel Müdürü Arda Şekercioğlu, Bisiklet Yaya Erişimi ve Planlama Şube Müdürü Özlem Taşkın Erten gibi isimlerin katıldığı belirtildi.

Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Halil Arda, Gaziemir’de büyük bir eksikliği gidermenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. İlçedeki istasyon sayısının yakın zamanda artacağının müjdesini veren Başkan Halil Arda, “Hafta sonlarını bisiklet üstünde geçiren bir bisikletsever olarak Gaziemir’e BİSİM’i kazandırmanın mutluluğunu yaşıyorum. 

Bu bir başlangıç. Gaziemir sınırlarında BİSİM iki istasyonla akıllı bisiklet kiralama hizmeti vermeye başlayacak. İki istasyon yeterli görünmeyebilir, İZULAŞ Genel Müdürü Arda Şekercioğlu’ndan hızla bu sayının artırılmasını isteyeceğiz. Abdullah Arda Meydanı ve Emlak Bankası Konutları’na da iki istasyon yapılacak. 

Ama özellikle ilçemizdeki tek bisiklet yoluna sahip olan Sarnıç Bölgesi’nde bir istasyon düşünülmemiş olmasını bir eksiklik olarak görüyorum. Sarnıç İzban İstasyonu ile Sarnıç merkez arasına da iki istasyon ilave edebilirsek bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın da bisikletle İZBAN’a ulaşmalarını sağlamış oluruz. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e ve belediye çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gaziemir bisiklet kiralama sistemi BİSİM'e kavuştu.

Gaziemir’e yeni bisiklet yolları yapılacak

BİSİM istasyonlarında yaşama geçirilen QR kod ile temassız kiralama sisteminin ilk defa Gaziemir’deki istasyonlarda kullanıldığını anlatan Başkan Arda, ilçeye yeni bisiklet yollarının kazandırılacağının da bilgisini paylaştı.

“QR kod teknolojisi ilk kez burada, Gaziemir’de kullanılıyor. Sistem QR kod ile çalışacak. Gerekli işlemler temassız, BİSİM kartı olmadan, kredi kartı ile yapılacak ve bisikletin kilidi açılacak. BİSİM’i getirdik ama bisiklet yollarıyla ilgili büyük bir eksikliğimiz var.

İzmir Büyükşehir Belediyemizin Gaziemir’e yeni bisiklet yolları kazandırma çalışması var. Keşke imar planları, geçmiş yıllarda bisiklet yolları düşünülerek yapılsaydı. Yine de geç kalmış sayılmayız.”

Gelişen teknoloji ile insanların çok hızlı bir hayat yaşadığını, bu durumun insanın doğasına uygun olmadığını söyleyen Başkan Arda, “Bisikleti hayatımıza sokmamız gerekiyor. Hayatımızı birazcık yavaşlatmamız gerekiyor. Teknolojiyle birlikte büyük bir hızla yaşıyoruz. Bizim bünyemiz bu hıza uygun değil.

Teknolojideki bu hız hayatımıza öyle bir yansıyor ki sıkıntılar yaşıyoruz.  Bisiklet aslında hayatımızı yavaşlatacak, spor yapıp sağlıklı kalmamızı sağlayacak bir ulaşım aracı olarak hayatımıza giriyor. BİSİM’in Gaziemir’e hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Sevgi Yolu’nda bulunan BİSİM İstasyonu’nda düzenlenen açılış törenin ardından Başkan Halil Arda, açılışa katılanlarla birlikte belediye binasına kadar bisiklet sürdü.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!