Bizimle iletişime geçin

Haberler

Klasikler başlıyor!

Bu hafta sonu Klasiklere kavuşuyoruz. Cumartesi günü 76. Omloop Het Nieuwsblad ve Pazar günü 73. Kuurne-Brussel-Kuurne heyecanı yaşanacak.

Bu hafta sonu Klasiklere kavuşuyoruz. Cumartesi günü 76. Omloop Het Nieuwsblad ve Pazar günü 73. Kuurne-Brussel-Kuurne heyecanı yaşanacak.

Klasikler sezonu açıyor. Bisiklet tutkunları bu hafta sonu kendi tarihlerine dönen tek günlük Klasiklere kavuşuyor.

27 Şubat Cumartesi günü Belçika’da Omloop Het Nieuwsblad 76. erkekler edisyonu ve 15. kadınlar edisyonu koşulacak. İki yarış da Ghent – Ninove arasında düzenlenecek.

Yarış eskiden Omloop Het Volk adı ile yapılıyordu. Ancak farklı bir yayın organı olan Het Nieuwsblad ile birleştiği 64. yarıştan beri adı değişti. Erkekler edisyonu UCI WorldTour takviminin bir parçası. 

Yarışın kadınlar edisyonu ise WorldTour takviminde yer almasa da takvimin prestijli yarışlarından. Kadınlar yarışı 2006 yılından beri düzenleniyor. 

200.5 km’lik erkekler yarışı Kuurne-Brussel-Kuurne’den sadece 24 saat önce yapılacak. Sporcular daha kısa ama keskin tırmanışlarla ve daha agresif geçen bir yarışta kendilerini gösterecekler. Yarışın rotasında toplam 13 tırmanış ve berg olarak bilinen 14 taşlı sektör var. Bu da bu sektörlerin 25 takımın yer aldığı pelotonu sıklıkla böleceği anlamına geliyor.  

Geçen sene pandemi sporu etkilemeden önce koşulan yarışı Trek-Segafredo’dan Jasper Stuyven kazanmıştı. 

Kadınlar yarışında ise geçen senenin galibi Annemiek van Vleuten olmuştu. Van Vleuten bu sene yeni takımı Movistar ile yarışta yine start alacak. Toplam 24 takım mücadele edecek. 

Kuurne-Brussel-Kuurne 

28 Şubat Pazar günü yine Belçika’da 73. Kuurne-Brussel-Kuurne yarışı koşulacak. Yarışın bir kadınlar edisyonu bulunmuyor. 

Her yıl sprinterlerin öne çıktığı yarışta bisikletçiler Kuurne-Kuurne arasında 197 km pedal basacak.  

Omloop Het Nieuwsblad’a göre daha az tepenin bulunduğu yarış pek çok atağa ve sprinterlere imkan tanıyacak.Hava durumunun genelde yarışa ciddi etki ettiği yarışı geçen yıl Deceuninck-Quick Step’ten Kasper Asgreen kazanmıştı. Danimarkalı sporcu bu yıl da yarışta start alacak. 

Yarışta toplam 25 takım mücadele edecek. 

Kaynak: Cyclingnews

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!