Bizimle iletişime geçin

Haberler

Mazgal bisikletçinin yaralanmasına sebep oldu

Ufuk Damar, Tekirdağ Çorlu’da bisikletiyle sürüş yaparken tekerleğinin mazgala girmesiyle kaza yaptı. Bisikletçinin burnu ve çenesi kırıldı, kafatası çatladı. Demir Pedal Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Serhat Altay, yollardaki mazgalların bisikletçiler için büyük tehlike oluşturduğunu belirtti.

Bisikletçi Ufuk Damar, Tekirdağ Çorlu’da bisikletiyle sürüş yaparken tekerleğinin mazgal boşluğuna girdi. Bunun sonucunda bisikletçinin, burnu ve çenesi kırıldı, kafatası çatladı.

Demir Pedal Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Serhat Altay, yollardaki mazgalların bisikletçiler için büyük tehlike oluşturduğunu belirtti.

Demir Pedal Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği üyesi 43 yaşındaki Ufuk Damar, Tekirdağ Çorlu’da bisikletiyle sürüş yapmaya çıktı. Bisikletçi yolda ilerlediği sırada yoldaki bir mazgal kazaya sebep oldu.

Kaza, Zafer Mahallesi Bülent Ecevit Bulvarı’nda meydana geldi. Ufuk Damar, bisikletiyle sürüşe çıktı. Bulvar üzerindeki Belediye Konutları mevkisinde bisikletin ön tekerleği mazgala giren Damar, takla atarak yere düştü. Burnu ve çenesi kırıldı, kafatası çatladı.

Kazayı görenlerin ihbarıyla gelen sağlık ekiplerince Çorlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Damar’ın burnu ve çenesinde kırıklar, kafatasında ise çatlak olduğu belirlendi. Hastanede tedavi altına alınan Damar, bisikletinin mazgala takıldığını belirterek, “Mazgallara takılan bisikletten düşüp bu hale geldim” dedi.

Bisikletçi mazgal sebebiyle kaza geçirdi

“Mazgallar konusunda uyardı”

Demir Pedal Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Serhat Altay, yollardaki mazgalların bisikletçiler için büyük tehlike oluşturduğunu belirterek, bu durumun düzeltilmesi için defalarca yetkililere başvurduklarını söyledi. 

Altay, “Çorlu’nun birçok yerinde bisikletçilerin kabusu, korkulu rüyası mazgallar, bugün bir arkadaşımızı canından ediyordu. Daha önceki dönemde de birçok arkadaşımız kazalar yaşadı, maddi manevi kayıplar yaşandı. Defalarca yazı yazıp, sosyal medya ve basın yayın organları ile sesimizi duyurmak istedik, illa bir bisikletçinin ölmesi mi gerekiyor” dedi.

Bisikletçi Gökay Yurtsever, bisikletçi Ufuk Damar’ın mazgal yüzünden kaza yaptığı yerde kendisinin de kaza yaptığını anlatarak, “Allah’a şükür hayati tehlikesi yok. Ben de üç yıl önce aynı yerde kaza yaptım, düştüm dudağımı patlattım. Artık yetkililerden bu duruma çözüm bulmalarını istiyoruz. Çapraz mazgal yapılırsa bizim canımız yanmaz” diye konuştu.

Kaynak: DHA

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Konya’da Georgios Bouglas podyum gördü

Haberler

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor

Haberler

Decathlon ile #Sporadevam – Bisiklet için depolama çözümleri

Editoryal

Pandemide hediye edilen bisiklet ekmek kapısı oldu

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!