Bizimle iletişime geçin

Haberler

Porsche’den iki yeni elektrikli bisiklet

Porsche yeni elektrikli otomobilinin yanı sıra iki yeni elektrikli bisiklet modeli tanıttı.Porsche eBike Sport ve Porsche eBike Cross bisikletleri Porsche Taycan’dan ilham alınarak üretildi.

Porsche yeni elektrikli otomobilinin yanı sıra iki yeni elektrikli bisiklet modeli tanıttı Porsche eBike Sport ve Porsche eBike Cross bisikletleri Porsche Taycan’dan ilham alınarak üretildi.

Taycan ailesinin yeni modeli olan Porsche Taycan Cross Turismo’yu tanıtan Porsche, araç ile birlikte iki yeni elektrikli bisikletini de görücüye çıkardı.

Webrazzi’nin haberine göre, ürettiği spor otomobiller ile tanınan Porsche, 2018 yılında ilk elektrikli modeli olan Taycan’ı tanıttı. Taycan ailesinin yeni konsept modeli olan Porsche Taycan Cross Turismo’yu tanıtan marka, araç ile birlikte iki yeni elektrikli bisikletini de görücüye çıkardı.

Oldukça pahalı fiyat etiketlerine sahip olan Porsche’nin elektrikli bisikletleri markanın elektrikli otomobili olan Porsche Taycan’dan ilham alınarak geliştirildi. 

Porsche tarafından üretilen elektrikli bisikletlerin isimleri ise Porsche eBike Sport ve Porsche eBike Cross. Bisikletleri geliştirmek için Rotwild firması ile iş birliği yapan Porsche, elektrikli bisikletlerinde Shimano, Magura ve Crankbrothers gibi firmaların ürünlerini kullandı.

Modellerin özellikleri

Porsche elektrikli bisiklet ailesinin daha pahalı üyesi olan Porsche e-bike Sport, Cross modelinden farklı olarak her gün kullanılabilecek bir yol bisikleti olarak geliştirildi. Shimano mid-drive bir motora (Shimano EP8) ve süspansiyona sahip olan Porsche e-bike Sport’un gövdesi ise karbon fiberden üretildi. Porsche eBike Sport modelinin fiyatı ise 10 bin 700 dolar olarak açıklandı. 

Porsche eBike Cross modeli ise daha çok off-road kullanım için geliştirildi. Tıpkı Sport modelinde olduğu gibi Cross modelinde de Shimano mid-drive bir motor (Shimano EP8), süspansiyon ve karbon fiber kadro gibi özelliklere sahip. Porsche eBike Cross, Sport modelinden farklı olarak Magura-MT Trai hidrolik disk frenlere de sahip. Porsche eBike Cross modelinin fiyatı ise 8 bin 549 dolar. 

Porsche tarafından paylaşılan bilgilere göre her iki model de pedal asist desteği ile birlikte saatte 25 km hıza çıkabiliyor. Porsche e-bike Sport ve Cross modelleri özellikle de Türkiye için biraz pahalı kalıyor.

Kaynak: Webrazzi

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!