Bizimle iletişime geçin

Haberler

Bisiklet taksi Kanguru faaliyete geçti

Bisiklet taksi girişimi Kanguru, İzmir’de Karşıyaka ve Bostanlı çevresinde hizmet vermeye başladı. Kanguru, kısa mesafelerde elektrikli bisikletle yeni bir ulaşım alternatifi yaratmayı amaçlıyor.

Webrazzi’den Sami Eyidilli’nin haberine göre, bisiklet taksi girişimi Kanguru, sarı renkli elektrikli bisikletleriyle bu ayın başında faaliyete geçti. Kanguru, İzmir’de Karşıyaka ve Bostanlı civarında hizmet vermeye başladı. Girişim daha çok yeni. Kanguru, kısa mesafeler için elektrikli bisikletlerle İzmir’e mikro mobilite çözümü getirmeyi hedefliyor.

Kanguru bisiklet taksi kullanmak isteyen kullanıcılar için farklı kullanım senaryoları mevcut. Kanguru’yu bir taksi gibi kullanmak ve indi bindi yapmak mümkün. Kanguru ile kısa mesafelere sorunsuz ulaşılabiliyor, açık havada seyahat edilebiliyor. 

Ayrıca sahipleri evcil hayvanlarını rahatlıkla yanına alabiliyor. Girişim hayvan dostu olduğunu da burada ön plana çıkarıyor. Onun dışında Kanguru, rekabette karşısında durabilecek olan elektrikli scooter hizmetinden yararlanamayacak engelli ya da yaşlı kullanıcıları da hedefliyor. Kanguru’nun elektrikli bisikletlerine iki kişi binilebiliyor.

Mesafe ve ücretlendirme

Kanguru’nun bir diğer özelliği sürücülerle çalışması. Bu şekilde markanın belli bir istihdam yaratması da söz konusu. Kanguru’nun fiyatlandırılmasında 3 lira açılış fiyatı olarak belirlenmiş. Sonrasında ise mesafe bağımsız dakikası 80 kuruş olarak ücretlendiriliyor. 

Kanguru’nun hizmet alanı içerisinde bulunan Karşıyaka – Bostanlı tarafında istenilen adrese gitmek mümkün. Webrazzi’nin haberinde bunun alacağı vakit en fazla 10-15 dakika diye düşünülmüş ve bu da ortalama yolcu başına ne kadarlık bir harcamanın olabileceğinin ipucunu verdiği söylenmiş. Kanguru sabah 08.00 ve akşam 21.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Eski bir reklamcı Hazal Yıldırım tarafından İzmir’de kurulan girişim şimdilik sadece Karşıyaka ve Bostanlı civarında hizmet veriyor. Şu anda ortalama 10 dakikalık bir sürede kullanıcının kapısında olmaya söz veren Kanguru, yakın gelecekte kendi mikro mobilite araçlarını tasarlamak ve yola bunlarla devam etmek istiyor. Ancak şimdiki amaç, hızla elektrikli bisiklet sayısını artırmak ve Kanguru araçlarının görünürlüğünü hızla artırmak yönünde.

Kanguru aynı zamanda yatırım alma konusunda da görüşmeler yürütüyor ve yatırımcı arayışı mevcut. Girişimin yol haritasında en kısa zamanda mobil uygulamasını ve ödeme altyapısını hazırlamak var. 

Şimdilik WhatsApp üzerinden çağrılan Kanguru’ların yakında mobil uygulama aracılığıyla çağrılması da mümkün olacak. Girişim gelen yatırımı, elektrikli bisikletlerin sayısının artırılması, hizmet bölgesinin genişletilmesi ve mobil uygulama yatırımlarının tamamlanması adına kullanmayı planlıyor.

Kanguru’nun Instagram sayfası için tıklayın

Kaynak: Webrazzi

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!