Bizimle iletişime geçin

Haberler

Mor Pedal Kadın Bisiklet Derneği’nden belediye ziyaretleri

Mor Pedal Kadın Bisiklet Derneği dördüncüsünü düzenleyecekleri kadın bisiklet festivali ve çalışmaları hakkında bilgi vermek amacıyla Milas ve Yatağan Belediyelerini ziyaret etti.

Mor Pedal Kadın Bisiklet Derneği öncelikle, Muğla Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat’ı ziyaret etti. Milas Belediyesi Başkanlık Makamında gerçekleşen ziyarette Mor Pedal Bisiklet Derneği Başkanı Yasemin Duygulu ve proje ekibi derneğin faaliyetleri ve projeleri hakkında Başkan Tokat’a bilgilendirmeler yaptı.

Mor Pedal Kadın Bisiklet Derneği projeleri hakkında açıklamalarda bulunan dernek başkanı Yasemin Duygulu, “Derneğimizin bu yılki projesi ‘Hadin Sürüverem Gari’ 13 ilçeyi kapsayan bir ziyaret. Başkan ziyaretleri ve ilçelerdeki bisikletçilerle şehir turu yapmayı öngören bir proje. 

Mor Pedal Kadın Bisiklet Derneği

Türkiye’nin ilk ve tek kadın bisiklet festivalini gerçekleştiren derneğiz. Bu yıl dördüncüsünü yapacağız. Muğla merkezde yapıyoruz. 35-40 farklı ilden ve yurtdışından konuklarımız geliyor. Başkan Bey’den dördüncü festivalimizde ilçenin tanıtımı için bir stant açılması ve bir görevlinin bize gözlemci olarak katılmasını rica ettik. Kadın çalışmasına her zaman destek vereceğini belirtti. Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a nazik kabulü ve destekleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, “ Kadınların her alanda olması ülkemiz açısından çok önemli. Bisiklet sporunun ülkemizde gelişmesi ve yaygınlaşması için bu tür organizasyonların gerçekleşmesi büyük önem arz ediyor. Gerçekleştireceğimiz ortak projelerle birlikte hem bisiklete binme farkındalığını oluşturacağız hem  de bisiklet sporunun gelişmesini sağlayacağız” dedi.

Yatağan Belediyesi de ziyaret edildi

Mor Pedal Kadın Bisiklet Derneği üyeleri sonrasında Yatağan Belediye’sini ziyaret etti. Derneğin sosyal medya hesaplarından ziyaret hakkında paylaşımda bulunuldu.

“HADİN SÜRÜVEREM GARİ projesinin Yatağan ayağında Belediye Başkanı Sayın Mustafa Toksöz ile görüşmemiz son derece olumlu geçti. Kendisi bize dördüncü festivalimizde tam destek vereceğini ve konuklarımızın konforlu ağırlanması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Ayrıca Yatağanlı kadınların ücretsiz bisiklet eğitimi alabilmeleri için bir ay süreyle Muğla’ya ücretsiz servis vereceğinin sözünü verdi. Yakın ilgisi nedeniyle çok mutlu olduk. Pazartesi Ula’dayız. Güzel gelişmeler aktarabilmek umuduyla.” denildi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!