Bizimle iletişime geçin

Haberler

Peter Sagan Deceuninck-Quick Step yolcusu mu?

Bora-Hansgrohe takım menajeri Ralph Denk’in “Kariyerinin sonbaharına giriyor” sözleri sonrası Peter Sagan yeni bir takım bulabileceği sinyalini verdi. Bunların üstüne Deceuninck-Quick Step ve Peter Sagan’ın adı sıklıkla beraber anılmaya başlandı.

Fotoğraf Getty Images

Peter Sagan için sezon sonu olası bir takım değişikliği ufukta görünüyordu. Bu sene Alman takımı Bora-Hansgrohe ile olan sözleşmesi sona erecek ve üç kez dünya şampiyonu olan Sagan’ın sözleşme yenileyip yenilemeyeceği ve yeni takımı şimdiden merak konusu oluyordu. Ama son günlerde yaşanan gelişmeler sonrası yeni takımının daha sezonun ortasından belli olabileceği ihtimali heyecan yarattı.

Her şey geçen hafta, Bora-Hansgrohe takım menajeri Ralph Denk’in bir Alman gazetesi olan Kölner Stadt-Anzeiger’a konuşmasıyla başladı. Denk’e bu sezon sonu Bora-Hansgrohe ile sözleşmesi bitecek olan Peter Sagan ile devam etmeyi düşünüp düşünmedikleri soruldu.

Denk, “Sagan’ın bizim için yaptıklarına çok minnettarız. Sponsorlar onun sayesinde çok ilgi gördü ama kariyerinin sonbaharına giriyor ”dedi. “O pelotondaki en iyi kazanan profesyonellerden biri. Karar vermeliyiz. Bunu hala karşılamak istiyor muyuz yoksa genç bisikletçilere yatırım yapmak daha mı iyi?”

Peter Sagan sadece başarılarıyla değil, farklı karakteriyle de çok dikkat çeken bir sporcu. Bu sözleri çok da iyi karşılamamış olduğu tahmin edilebilir. Yine de Slovak bisikletçi Denk’in sözlerinin ardından Cyclingnews’a verdiği röportajında köprüleri yakmadı ama rest çekti.

“Ralph’in tam olarak ne söylediğini bilmiyorum. Okumadım ve bazen bir röportajdaki bir ifade bağlamından çıkarılıyor,” dedi Sagan, sözlerini dikkatlice seçerek. “Gerçekten kendimi yaşlı hissetmiyorum. 31 yaşındayım, kendimi kariyerimin sonbaharında hissetmiyorum ve sanırım ilkbaharım Kovid-19 virüsü tarafından engellense bile yarışları kazanabileceğimi gösterdim.”

“Yarışmakla meşguldüm, bu yüzden henüz Ralph’la konuşmak için oturmadım, bu yüzden geleceğime hala karar vermem gerekiyor. Bora-Hansgrohe’de harika yıllar geçirdim ama Ralph geçmişimi en iyi zamanım olarak görüyorsa, o zaman bu onun görüşü. Takım için yarışları kazanmama ihtiyacı olmadığını düşünürse, beni gerçekten isteyen bir takımı bulmaya çalışan ilk kişi ben olacağım.” dedi.

Fotoğraf David Ramos/Getty Images

Patron konuştu

Tüm bu gelişmelerin üstüne son iki gündür bisiklet medyasında, özellikle sosyal medyada Peter Sagan’ın isminin Deceuninck-Quick Step’le anılmaya başlandı. En ciddi iddia Fransız L’Equipe gazetesinden geldi. Olası transferde Specialized, Sagan ve Belçika WorldTour takımı arasındaki bağlantıların anahtar rol oynayacağı söylendi.

Velonews’un haberine göre, Belçika’nın Het Nieuwsblad gazetesine verdiği demeçte takım patronu Patrick Lefevere, Sagan’la ilgilenebileceklerini söyledi. Ancak şimdiye kadar herhangi bir resmi görüşme yapıldığını yalanladı.

Lefevere, “Onun hakkında henüz bir şey söylenmedi, bu yüzden bu konuda fazla bir şey söyleyemem.” dedi. İlgilenebileceklerini ama bunun koşullarına bağlı olduğuna da dikkat çekti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Konya’da Georgios Bouglas podyum gördü

Haberler

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor

Haberler

Decathlon ile #Sporadevam – Bisiklet için depolama çözümleri

Editoryal

Pandemide hediye edilen bisiklet ekmek kapısı oldu

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!