Bizimle iletişime geçin

Haberler

Cavendish’in Türkiye Bisiklet Turu’nda 9. etap zaferi

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Beyşehir-Alanya etabını da Quick Step takımından İngiliz sporcu Mark Cavendish 5 saat 10 dakika 34 saniye ile kazandı.

Fotoğraf Yücel Çakıroğlu

Toplu halde yapılan müthiş finişte Cavendish, klasını bir kez daha ortaya koydu. Böylece Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’ndaki 9. etap zaferine imza attı. Cavendish böylelikle yarınki Alanya-Kemer etabında turkuaz mayoyu giymeye hak kazandı.

Geçtiğimiz cuma-cumartesi günleri Nevşehir çevresinde yaşanan yoğun kar yağışı sonrası bisikletçiler Tur’un en uzun etabı olan Beyşehir-Alanya etabına başladı. Zorlu üçüncü etapta gözler genel klasmanda turkuaz mayonun sahibi olan Deceuninck – Quick Step takımından Mark Cavendish’te idi. Dünyanın en ünlü sprinteri ilerlemiş yaşına rağmen bisikletin üzerinde dans etmeye devam ediyor.

Salcano Sakarya takımından Vitaly Buts Dağların Kralı klasmanında elde ettiği kırmızı mayoyu, Beyşehir-Alanya etabında giydikten sonra avantajını korudu ve yarın koşulacak olan Alanya-Kemer etabında da giymeye hak kazandı. 

Etabın başlamasından hemen sonra pelotondan beş bisikletçi kaçarak ön grubu oluşturdu. B&B Hotels takımından Pierre Roland, Burgos takımından Isaac Canton, Caja Rural takımından Carmelo Urbano, Delko takımından Mathias Le Turnıer ve Spor-Toto takımından Gabriel Reguro gittikçe artan bir tempo ile pedal bastı.

Etabın 41’inci kilometresinde Sprint kapısını Euskaltel-Euskadı takımından Garikoıtz Bravo geçti ve 5 puanın sahibi oldu. İkinciliği B&B Hotels takımından Pierre Rolland, üçüncülüğü de Delko takımından Mathias Le Turnier elde etti.

Etabın 70.9’uncu kilometresinde Turkish Airlınes sponsorluğunda gerçekleşen tırmanış primini Androni takımından Nicola Venchiarutti kazandı ve 150 Euro’nun sahibi oldu. İki kapıyı da geçememesine rağmen Salcano Sakarya takımından Vitaly Buts daha önce topladığı 9 puanla kırmızı mayoyu korumayı başardı.

Kaynak: Fanatik

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

S&C JAI HINDLEY

Editoryal

“Tadej Pogačar, Hinault ve Merckx’den bile daha iyi”

Haberler

Çin’in Bisiklet Mezarlıkları Görüntülendi

Haberler

UCI Dağ Bisikleti Dünya Kupası’nda yeni sezon başlıyor!

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!