Bizimle iletişime geçin

Haberler

TUR 6. Etap Öncesi Yarışçılar Ne Düşünüyor?

56. Cumhurbaşkanlığı Turu 6. etabı bugün Fethiye-Marmaris rotasında başladı. Tur heyecanla devam ederken 6. etap startı öncesi yarışçıların etapla ilgili düşüncelerini not ettik.

Fotoğraflar Yücel Çakıroğlu

Dün José Manuel Díaz’ın galibiyeti aldığı Elmalı’daki tırmanış etabından sonra, 56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu 6. etabı bugün Fethiye-Marmaris rotasında başladı. Tur heyecanla devam ederken 6. etap startı öncesi yarışçıların etapla ilgili düşüncelerini not ettik.

Jasper Philipsen

Bugün tırmanışlarda geriye düşmemeye çalışacağız. Ayrıca kaçış grubu için de uygun olabilecek bir gün.

Mark Cavendish’i geçemedim, ikinciliklerimin sebebi bu, çok basit.

Bugün sayımız az ve bir genel klasmancımız var. Bu yüzden bana kimler yardımcı olabilir göreceğiz.

Bugü ve diğer etaplarda genel klasman galibiyeti için gözümüzü açık tutacağız ve Jay Vine için bir şeyler yapabilecek miyiz bakacağız. Aklımızın bir köşesinde bu durum var.

Eduard Grosu

Bugün mayoyu korumaya çalışacağız öncelikle. Son yokuşta karşıdan gelen rüzgarla pelotonda bölünmeler olacaktır. Maksimum eforla hem mayoyu korumaya hem etaba gitmeye çalışacağız.

Burada çok ciddi bir sprint trenimiz yok. Barbier’de bugün bir şeyler yapabilir çünkü o diğer sprint trenlerini de iyi takip edebiliyor.

Davide Cimolai

Geçtiğimiz sene Giro’daki bacaklarım şu an yok fakat bu yarış İtalya turuna hazırlık için harika bir hazırlık oldu benim için. Bu sene İtalya turu bizim önceliğimiz ve büyük turda mücadele etmek için hazırım. Biraz şansa ihtiyacım olacak.

Bugün problem parkurun ilk kısmı olacak. Kimlerin kaçış grubuna gideceğini ve kimlerin ana grubu kontrol edeceğine bakacağız. Biz de bşr sporcumuzu peloton’un önüne yollayacağız. Ayrıca bir gözümüz de Quick-Step’te olacak.

Anthon Charmig

Dün tırmanışta kendimi çok iyi hissediyordum ama biraz fazla heyecanlandım. Tırmanış bana biraz uzun geldi. Dünkü etaptan önemli dersler çıkarttım. Biraz erken atak yaptım ama o an doğru anmış gibi gelmişti bana. Bir sonraki şansımda biraz daha bekleyeceğim atak yapmak için.

Diğer etapları da iyi geçip sezon genelinde dağlık etaplara odaklanacağım ve kendime güven aşılamaya çalışacağım.

Bugün elime fırsat geçerse yine değerlendirmek istiyorum. Bugün rüzgarlı bir gün de olacak, bir açık yakalarsam bunu kullanabilirim.

Luca Mozzato

Bugün şansım son yokuşa bağlı. Etabı kazanmaya çalışacağız ama bu kolay olmayacak. Bugün bir çok takım kaçış grubuna sporcu dahil etmeye çalışacak. Nokere-Koerse’deki bacaklarım bugün var mı bunu göreceğiz.

Bugün formda hisseden arkadaşlarım bana yardımcı olacak. Cyril Gautier benimle kalabilir. Plan yapmak kolay ama yarışta pek çok şey değişkenlik gösterebilir.

Onur Balkan

Bugün daha az kişiyle son bölüme gelinmesini bekliyorum. Son yokuş etkili olacak. Biz de takımdaki Georgios Bouglas ile beraber önde kalmak istiyoruz. Şu an bu yarışa hazırlandık. Güçlüyüm ve bugün hedeflediğim etaplardan birini koşacağım. Bu tura hazırlanırken uzun bir süreç geçirdik. Türkiye Turu’ndan sonra biraz dinlenip diğer yarış programımı kurgulayacağım.

Ahmet Örken

Bu etabı her yıl ilk beşte bitiriyorum. Bu sene podyuma kalabilirsem çok memnun olacağım. Bu sene yokuşlarda daha güçlü hissediyorum .Yokuş sert bir şekilde geçilirse benim avantajıma olur. Takımım da bunun için çalışacak.

Olimpiyatlar için yaklaşık 400 puan topladım ve Türk sporcular arasında ikinci sıradaydım. Olimpiyat parkuru da yokuşlu olduğu için çalışmalarımı ona göre yaptım ve Elmalı’da bu çalışmalarımın faydasını gördüm. Olimpiyatlarda ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum.

Pandemi yarış takvimimizi belirleyen nokta oluyor. Hedeflediğimiz bazı yarışlara virüs sebebiyle gidemiyoruz. Hem Sapura hem de Milli takım çeşitli yarış programları hazırlayacak ve buna göre takvimim şekillenecek.

Juan Jose Lobato

Bugün iyi bir sonuç almak ve kazanmak istiyoruz.

Dün geçilen yokuşun yorgunluğunu bugün kısa bir etap bile olsa hissedeceğiz. Başlangıç kısmı tempolu olacaktır. Kaçış grubunun da bugün şansı olacaktır.

Dün arka grupta son bölüme geldim ve mümkün olduğunca enerji saklamaya çalıştım.

Stanislaw Aniolkowski

Bu tarz etaplarda form grafiğim iyidir ve sonuçlar elde ederim. Kötü değilim ama bu tipteki etaplar için biraz daha kilo vermem gerekiyor. Bugün sondaki tırmanışta geride kalmamak ve iyi bir sprint atabilmek amacım.

Sean de Bie bugün bana yardımcı olacaktır. Sean her zaman bize önemli bilgiler aktarır etapla ve lead-out taktikleriyle ilgili. Bu konuda ona minnettarım. Türkiye Turu’nda genel olarak tüm arkadaşlarım etapların sonunda çok iyi konumlandılar. Ben aralarından bana yardımcı olacak sporcuyu seçtim. Bugün de aynı taktiği uygulayacağız.

Dün ilk iki yokuşta grupla beraberdim fakat son yokuşta sprinterler ile beraber arkaya düştük. Bugüne biraz enerji sakladığımı düşünüyorum.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!