Bizimle iletişime geçin

Haberler

José Manuel Díaz, zaferinden yararlanmaya hazırlanıyor

Delko takımından İspanyol sporcu José Manuel Díaz, çığır açan Tour of Turkey galibiyetinden sonra yükselme fırsatı bulacak gibi görünüyor.

Fotoğraflar Yücel Çakıroğlu

Mark Cavendish (Deceuninck-QuickStep), 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun final gününde başka bir sprint finişi daha yaparken Jose Manuel Díaz (Delko) genel klasman zaferini korudu.

Delko takımından İspanyol sporcu Díaz, çığır açan yarış galibiyetinden sonra yükselme fırsatı bulacak gibi görünüyor.

Cycling News haberine göre, Zwift Akademi aracılığıyla profesyonel rütbelere yeni geçen Jay Vine, Alpecin-Fenix ​​ile bir yıllık sözleşmesi nedeniyle hızlı bir şekilde transfer pazarında sıcak bir gündem konusu haline gelebilir ancak Türkiye Turu, genel klasman galibi José Manuel Díaz için bir sıçrama tahtası da olabilir.

Diaz’ın genel klasmanda ilk zaferi !

Üç yıl önce yine İspanyol olan Eduard Prades, Euskadi-Murias yarışını kazandı ve ardından Movistar ile sözleşmeye devam etti. Böylece Díaz güçlü bir performansın kariyerini şekillendirmede nasıl yardımcı olabileceğini görerek yarışa girdi. Bu, 26 yaşındaki sporcuya, bir saniyelik üstünlüğü kararlı bir şekilde savunması için bir neden daha verdi, böylece genel klasmanda ilk zaferini elde edebildi.

Díaz “Bugün birçok atak ile oldukça zor bir etap oldu.” dedi ve şöyle devam etti: “On bisikletçiden oluşan bir kaçış grubu yola çıktı. Takım arkadaşım Delio Fernández bunun bir parçasıydı, bu yüzden bizim için mükemmel oldu. Son tırmanışta, genel klasmanda dördüncü olan Caja Rural’dan (Jhojan Garcia) bir sporcu atağa geçti. “

Delko, sprinterların takımlarıyla birlikte cephede çalışmaya devam etti ve Díaz güvenli bir şekilde genel marjını korurken Mark Cavendish (Deceuninck-QuickStep) sekizinci ve son aşamada sprint’i alarak mola verip geri çekildi.

Díaz, “Türkiye Turu’nu kazanmak benim için çok önemli. Kariyerim beş yıl önce Israel Start-Up Nation ile başladı. Adım adım ilerledim. Bu yıl bir adım daha ileri gittim. Tüm bisikletçiler 21 yaşında Tour de France’ı kazanan Egan Bernal gibi değil, ama sonunda biz de bir yere varıyoruz. “

“Türkiye Turu’na iyi bir formda geleceğimi biliyordum.”

Göğübeli’nin galibiyeti çoğu kişiye sürpriz olsa da, “Türkiye Turu’na iyi bir formda geleceğimi biliyordum.” dedi. Genel klasman için savaşmak istedim. Gelmeden önce Prades (2018 galibi ve şimdi de Delko’daki takım arkadaşı) ile konuştum. Benim için iyi bir yarış olduğunu söyledi. Bundan yararlanmamı söyledi. Geleceğe giden iyi bir yol olabilir. “

“Delko profesyonel dünyada zaten önemli bir takım.” dedi. Şimdilik burada kendimi iyi hissediyorum. Daha iyi bir fırsat gelirse pekala; ama takımdan memnunum. Ayrıca bir gün İspanya’ya dönüp dağlarda büyük bir Gregario olmak da fena olmazdı. Sanırım ben bunun için yaratılmışım. ” Díaz, Marsilya merkezli takımla yaptığı iki yıllık sözleşmesinin ikincisinde, 2016’da Richard Carapaz’ın önünde Bask ülkesinde prestijli Memorial Valenciaga’yı kazandığı için gelecek vaat eden bir U23 oldu. Bu ona Israel Start-Up Nation ile profesyonel bir sözleşme kazandırdı, sonra ise bir Pro Continental takımı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!