Bizimle iletişime geçin

Haberler

Fransa, vatandaşlarına bisiklet almaları için hibe veriyor

Fransa, vatandaşlarına eski arabalarından kurtulup bisiklet almaları için 3000 dolar veriyor

Fotoğraf Cycling Today

Fransa, eski ve egzoz gazı çıkaran arabaların sahiplerine, elektrikli bisiklet satın almaları için 2.500 euro hibe karşılığında araçlarını hurdaya verme fırsatı sunuyor.

Millet Meclisi milletvekilleri, tedbiri bir ön oylamayla onayladılar. Bu, 2030’da sera emisyonlarını 1990’daki seviyelere göre % 40 oranında azaltmayı amaçlayan, parlamentodan geçen bir iklim yasa tasarısı taslağında yapılan bir değişiklikti.

Eğer kabul edilirse, Fransa Bisiklet Kullanıcıları Federasyonu (FUB) Fransa’nın insanlara eski bir aracı, elektrikli veya katlanır bir bisiklet için takas etme şansı sunan ilk ülke olacağını söyledi.

FUB’den Olivier Schneider, “Çözümün arabaları daha çevre dostu yapmak değil, sadece sayılarını azaltmak olduğu ilk kez fark edildi,” dedi.

Fransa geçmişte çok sayıda bisiklet yanlısı girişim başlattı ve birkaç yıldır elektrikli iki tekerlekli araç satın almak isteyen insanlara nakit para veriyor. Örneğin, 2019’da e-bisiklet satın almak isteyen vatandaşlar için 100 ila 600 € arasında bir hibe teklif ediliyordu.

Kaynak: Cycling Today

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!