Bizimle iletişime geçin

Haberler

UCI Dağ Bisikleti Dünya Kupası’nda yeni sezon başlıyor!

UCI Dağ Bisikleti Dünya Kupası’nda yeni sezon Almanya’nın Albstadt kentinde, Türkçe anlatımla başlıyor! 7 ve 9 Mayıs’ta kısa parkur ve cross-country yarışları yapılacak.

UCI Dağ Bisikleti Dünya Kupası’nda yeni sezon 7 Mayıs’ta Almanya’nın Albstadt kentinde başlıyor. 7 ve 9 Mayıs’ta erkeklerde ve kadınlarda, kısa parkur ve cross-country yarışları yapılacak. 7-9 Mayıs’taki mücadeleleri Red Bull TV’den, Sarper Günsal ve Berkem Ceylan’ın anlatımlarıyla canlı ve Türkçe olarak izleyebilirsiniz.

7-9 Mayıs’ta Almanya, Albstadt’ta yapılacak yarışlar aynı zamanda bu yoğun dünya kupası takviminin de ilk yarışları olma anlamını taşıyor. Yılın ilk cross-country ve kısa parkur yarışlarında, hangi isimlerin sezon dışında ev ödevlerini yapıp yapmadığını da anlayacağız. Zira Albstadt bu konuda sporcuları epey test edici bir parkura sahip.

UCI Dağ Bisikleti Dünya Kupası, Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından onaylanmış çok yönlü bir dağ bisikleti yarışı serisi. Öyle ki ülkeler arası mücadelelerden oluşan ilk müsabaka 1989 yılında yapıldı. İniş kategorisi ise ilerleyen yıllarda takvime katıldı. Sporcular, sezon öncesi belirlenen takvime göre, her yarışta elde ettikleri sıralamaya göre puan kazanıyorlar. Her kategori lideri, bir sonraki durakta kategori liderliğine özel formasıyla yarışıyor ve sezon sonunda bu puanlara göre şampiyon belirleniyor.

UCI Dağ Bisikleti Dünya Kupası, tüm dünyada canlı olarak Red Bull TV’den yayınlanıyor. 7-9 Mayıs’ta, sezonun ilk cross country ve kısa parkur yarışları yapılacak. Bu yarışlara, Almanya’nın Albstadt kenti sahne olacak. 7-9 Mayıs arasındaki bu yarışlar, Sarper Günsal ve Berkem Ceylan’ın anlatımlarıyla, Türkçe ve canlı olarak Red Bull TV’de olacak.

Yarışla ilgili genel haber sayfası için tıklayın.

Canlı yayını bu linkten takip edebilirsiniz.

Albstadt nasıl bir yer?

Albstadt, Güneybatı Almanya’da Svabya Alplerinin güneyinde ve Stuttgart ile Konstanz Gölü arasında bulunuyor. Çayırları, inişli çıkışlı tepeleri ve epey sık seyreden ormanlarıyla bölgenin coğrafyası, yaz aylarında dağ bisikletçileri için biçilmiş kaftan hâline geliyor. Dünya Kupası’nın yapıldığı nokta, dağ bisikleti için bariz bir cazibe merkezidir. Kasabanın nüfusu 44.000 ve normal şartlarda bu miktarın önemli bir yüzdesi, Almanya’nın tek Dünya Kupası durağını izlemeye geliyor. Elbette bu yıl kalabalık olmayacak ancak 2022’de seyircilerin buraya geri dönüşünü umuyoruz.

Parkurun özellikleri

Albstadt’taki bu parkur için birçok yönden ‘eski moda’ diyebiliriz. 4,2km’lik Albstadt parkurunun teknik zorluğu, sezonun devamındaki parkurlara kıyasla düşük. Buna karşılık olarak Albstadt’ta ortalama hız biraz da acımasızca, epey yüksek. Yarış, kasaba sokaklarında başlıyor ve ardından düz bir başlangıç ​​/ bitiş noktasında tekrar kasabaya dönmeden önce hemen yan taraftaki ormanda çekişmeli bir mücadeleye sahne oluyor. Parkur, iki dik ve uzun tırmanışa sahip. Bu dik yokuşlar aslında Albstadt’taki yarışın kazanıldığı veya kaybedildiği yer olacak. Parkurun dar olması, bisikletçilerin birbirini geçmelerini de zorlaştıracak. İyi bir başlangıç ​​pozisyonu, yarışın devamında işleri biraz daha kolaylaştırır.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Berlin’de bisiklet için insan zinciri

Haberler

Milli takım 59. Tour of Malopolska’da yarışıyor

Haberler

Bisiklet satışları %144 arttı

Haberler

Wout van Aert Nick Nuyens’e 662,000€ tazminat ödeyecek

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!