Bizimle iletişime geçin

Haberler

Evenepoel çarpışmadan sonra Giro’dan çekildi

Evenepoel, Giro d’Italia’daki kazada bariyerlerden yuvarlandıktan sonra yarıştan çekilmek zorunda kaldı

Favorilerden biri olarak yarışa başlayan Remco Evenepoel’in Giro d’Italia hikayesi, 17. etapta Passo San Valentino inişindeki büyük çarpışmanın ardından sona ermiş oldu. Evenepoel etabı, galibiyeti alan Dan Martin’in (Israel Start-Up Nation) 35 dakika gerisinde bitirdi; ancak Deceuninck-Quickstep sporcunun Çarşamba günü yarışı terk edeceğini açıkladı.

Evenepoel bir basın açıklamasında şunları söyledi: “Tabii ki yarıştığım ilk Büyük Tur’dan erken ayrılıyor olmak üzücü, ama nihayetinde benim için güzel bir deneyimdi ve umarım bir gün geri dönerim. Deceuninck-QuickStep’teki tüm takım arkadaşlarıma şans diliyorum.’’

Passo San Valentino’nun inişinde, öndeki bisikletçi sert bir sağ viraja yanlış girdi ve kitlesel bir çarpışmaya yol açtı. Yığılmadan uzak durmaya çalışırken, Evenepoel metal yol bariyerlerine çarpıp yuvarlandı. Çarpışma II Lombardia kazasına benziyordu, ancak neyse ki düşüş daha hafifti.

21 yaşındaki sporcu ayağa kalkıp inişe devam etmeden önce sağlık görevlileri sol koluna sargı yaptılar.

Cycling News haberine göre, Deceuninck-QuickStep, muayenelerde kırık çıkmadığını, ancak Evenepoel’in elinde, dirseklerinde, kuyruk kemiğinde ve dizinde kesikler ve dirseklerinde şişlik olduğunu söyledi.

‘’Teşhisin ardından tıbbi ekip, Remco’nun yarışı terk edip olabildiğince hızlı bir şekilde toparlanmasının en iyisi olacağına karar verdi. “

”Çarpışmayı önleme şansım olmadı.”

Evenepoel, önce San Giacomo’ya doğru güçlü bir koşuyla ve 9. etapta Campo Felice’de bir zirve finişiyle, yarışın ilk yarısında genel klasmanda ikinci sıraya kadar yükseldi. Ancak iki dakikadan fazla kayıpla bitirdiği Montalcino etabında, Tuscany yollarında performansı istikrarsızlaşmaya başlamıştı. Monte Zoncolan’da daha da fazla zaman kaybetti, ve sporcunun genel klasman hırsı soğuk ve yağmurlu bir havada uçup gitti.

Yine de Giro d’Italia’dan ayrıldığı için hayal kırıklığına uğramıştı.

Evenepoel, “Olmaması gereken bir kazaydı,” dedi. “Önümde gerçekten neler olup bittiğini bilmiyorum, ama köşeye sıkıştım ve yerde birkaç sporcu gördüm. Sağ taraftan geçemedim çünkü yanımda başka biri vardı. Bu yüzden çarpışmayı önleme şansım olmadı.

“Şimdilik, kırık bir bölgem yok, ama çok fazla çürük var; bu ağrıyla yarışa devam etmek pek mantıklı değil. Bu yüzden BT taramalarımın yapılması için Belçika’ya geri dönüyorum. Sonrasında neler olduğunu göreceğiz.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!