Bizimle iletişime geçin

Haberler

Mathieu van der Poel’in özel yapım sarı Canyon’unda anlamlı mesaj

Mathieu van der Poel için özel olarak boyanan sarı Canyon Aeroad, aynı zamanda dedesi Poulidor’u anma mahiyetinde duygusal bir mesaj içeriyor

Fotoğraf Alpecin Fenix

Tour de France’ın 3. etabı için Mathieu van der Poel, rahmetli dedesi Raymond Poulidor ile ilgili dokunaklı bir mesajla tamamlanan, yeni ve özel olarak boyanmış sarı Canyon Aeroad üzerinde pedal çevirdi.

Bisiklet sporunda sevgiyle hatırlanan Poulidor, Kasım 2019’da hayata veda etti ve meşhur kariyerinde, 14 rekabette sekiz kez podyum görmesine rağmen sarı mayoyu hiç giymedi.

Poulidor’u anmak için Alpecin-Fenix sporcuları Tour takım tanıtımında Poulidor’un yarıştığı Mercier-BP-Hutchinson takımının sarı ve mor renklerinden ilham alınarak tasarlanmış bir mayo giydiler ve Mathieu van der Poel orijinal fotoğraftan tam kırk yıl sonra dedesinin pozunu yeniden canlandırdı. Başlangıçta mayonun yalnızca tanıtımlar için giyilmesi planlanmasına rağmen, takımın daha sonra Van der Poel’in sarı mayoyu sırtına geçirmeyi umduğu 1. etapta bu mayoyla yarışmasına izin verildi.

Getty Images

İlk etapta hayalini kurduğu sarı mayoya kavuşamayan Van der Poel’in sözleriyle, 2. etap sarı mayoyu giymek için son şansıydı. Etabın finali, Mûr-de-Bretagne’e yapılacak iki tırmanışa ev sahipliği yapıyodu. Tırmanışın tepesindeki zaman bonusları tam olarak 18 saniyeye kadar ulaştı. Dedesini onurlandırmayı hedefleyen Van der Poel’un etabı kazanmak için muazzam bir çaba göstererek mevcut tüm bonusları alıp fark atması gerekiyordu.

“Bir bisiklet yarışını kazanmak için, kazanmayı herkesten daha çok istemeniz gerekir.” diye bir söz vardır ve bu söz, Mûr-de-Bretagne’deki ikinci tırmanışta olduğu kadar anlamlı olmamıştı. Ineos Grenadiers’tan Richie Porte’un belirlediği tempoyu takip eden Van der Poel, Davide Formolo’nun atağını kovaladı, sonra 1.2km kala Nairo Quintana’yı ve ardından Colbrelli’yi kendi atağına başlamadan önce 1km geride bıraktı. Diğer herkes üzerinde altı saniyelik bir üstünlük sağlayarak Tour’un ikinci etabını kazanmayı başardı.

Getty Images

Van der Poel daha sonra soruları yanıtlarken duygularına hakim olamadı ve aynı duygu bugünkü etapta da devam etti.

Bu vesileyle, Alpecin-Fenix’in bisiklet sponsoru Canyon, sarı mayoya uygun bir Canyon Aeroad CFR tedarik etti, ancak tasarım alt borunun iç tarafında yazılı dokunaklı bir mesajla tamamlandı:

“Allez PouPou. 14 Tour, 7 etap galibiyeti, 3 ikincilik ve 5 üçüncülük. Sarı şimdiye kadar hiç bu kadar anlamlı olmamıştı. Allez Mathieu.”

Sarı boya ile tamamlanan bisiklete aynı zamanda Elite’ten sarı mataralar ve kafesler, sarı bir Wahoo Elemnt Bolt bilgisayarı ve benzer şekilde uyumlu bir transponder tutucu verildi.

Kaynak: Cycling News

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!