Bizimle iletişime geçin

Haberler

Alejandro Valverde Son Sezonunda İtalya ve İspanya Bisiklet Turlarını Koşacak

2018 Dünya Şampiyonu Alejandro Valverde, profesyonel kariyerinin son sezonunda Fransa Turu’nda olmayacak.

4 kez Liège – Bastogne – Liège, 5 kez de La Flèche Wallonne galibiyeti olan İspanyol bisikletçinin büyük turların yanı sıra Arden Klasiklerine de gitmesi bekleniyor. 18 Temmuz’da bitecek olan Fransa Turu’ndan kısa süre sonra 14 Ağustos’ta İspanya Bisiklet Turu başlayacak. Önceliğini kendi ülkesindeki büyük tura veren Valverde’nin yakın tarihlerinden ötürü Fransa Turu’na katılamayacağı tahmin ediliyor.

Valverde, geçtiğimiz ay 2022’nin sonunda emekli olacağını açıklamıştı. Çarşamba günü basın mensuplarıyla bir araya gelen Valverde, gelecek sezon ile ilgili planlarına da netlik kazandırdı.

“Gelecek sezon profesyonel bisiklette son yılım olacak. 42 yaşında halen iyi bir seviyem olacak olsa da 21 yıllık yarış kariyerimden sonra profesyonel hayatımı noktalamaya karar verdim. Gelecek sene Fransa Turu’nda olmayacağım ve İspanya Bisiklet Turu’nda yarışmak istiyorum. Klasikler ve İtalya Turu’nun ardından yaz takvimime odaklanacağım.”

Alejandro Valverde, kariyerinde sadece ikinci kez Giro’da yarışacak. 2016’da İtalya Turu’nda genel klasman üçüncüsü olan tecrübeli sporcu, bir de etap galibiyeti almayı başarmıştı. Ayrıca Valverde’nin Arden Klasikleri’nde de kariyer karnesi oldukça başarılı. Bu sezon tecrübeli İspanyol, Flèche Wallonne’da altıncı Liège-Bastogne-Liège’de ise beşinci zaferini arayacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!