Bizimle iletişime geçin

Haberler

Israel Start-Up Nation ve Premier Tech Güçlerini Birleştiriyor

Geçtiğimiz sezon Astana takımına da isim sponsoru olan Premier Tech firması yeni sezonda İsrail takımının isim sponsorluğunu yapacak. Takım yeni sezonda Israel-Premier Tech ismiyle yarışacak.

Sylvan Adams tarafından kurulan ve kadrosunda dört kez Fransa Turu şampiyonu Chris Froome’u barındıran İsrail ekibi, yeni sezonda Dünya Turu seviyesinde Premier Tech sponsorluğunda yarışacak.

Premier Tech, geçtiğimiz ay Astana ile yolları ayırma kararı aldıktan sonra İsrail ekibi ile görüşmelere başlamıştı. Kanadalı şirketin, 2022’den önce Rally Cycling ve Qhubeka NextHash dahil olmak üzere diğer birkaç takımla daha görüşen firma, anlaşma son dakikada iptal olmadan evvel Team BikeExchange ile de bir ortaklık kurmaya hazırlanıyordu.

Jakob Fuglsang ve Hugo Houle’ün İsrail ekibine transfer olması ve sportif direktör Steve Bauer’in de takım değiştirmesinde Premier Tech’in sponsorluğu önemli pay sahibi.

Sylvan Adams, yaptığı açıklamada, “Dört İsrailli sporcu ve Dünya Turu seviyesindeki altı Kanadalı bisikletçinin beşinin bünyemizde olmasıyla birçok yönden iki ülkenin kuvvetli temsil edildiği bir takımız. Kanada merkezli uluslararası bir şirket olan Premier Tech, bizim için önemli bir ortak. Sponsorumuzun belirlediğimiz hedeflere ulaşmak açısından verdiği destekten ötürü çok memnunum. Premier Tech’e isim sponsoru olarak hoş geldiniz demekten ve yeni mayomuzu tanıtmaktan heyecan duyuyorum. Ayrıca, son iki yılda gösterdikleri güven ve destek için Tel Aviv merkezli Start-Up Nation Central’a minnettarlığımı ifade etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Adams bir süredir ikinci bir isim sponsoru arayışındaydı. Geçtiğimiz yaz aylarında yaptığı açıklamada Sylvan Adams, mayolarında başka bir markayı memnuniyetle karşılayacağını fakat İsrail’in ana isim olarak kalacağını söyledi.

Kanadalı Premier Tech firması, Astana ile anlaşmaya varmak konusunda istekli olsa da markanın Alexandre Vinokourov ve yönetimi konusunda ciddi çekinceleri vardı. Vinokourov takıma döndükten sonra Astana ve Premier Tech arasındaki ilişkiler kopma noktasına geldi.

Houle ve Fuglsang’ın takıma katılmasının yanı sıra 2022 sezonu için Giacomo Nizzolo ve Corbin Strong transferleriyle İsrail ekibi kuvvetlendi. Giacomo Nizzolo, geçtiğimiz sezon İtalya Turu’nda etap sevinci yaşamıştı. İtalyan sprinter önümüzdeki sezon takımın en önemli galibiyet kozlarından biri olacak.

İsrail takımında yarışan iki tecrübeli isim, Daniel Martin ve André Greipel ise 2021 sezonunun sonunda emekliliğini açıkladı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!