Bizimle iletişime geçin

Haberler

Lime Yeni Elektrikli Bisiklet Modelini Tanıttı

Lime, değiştirilebilir bataryalara sahip olan yeni modelini tanıttı. Bu bataryalar, Lime’ın elektrikli scooter modelleri ile birlikte de kullanılabiliyor.

Arden Papuççiyan, Webrazzi – Lime, geçtiğimiz Mart ayında yeni elektrikli bisiklet modelini tanıtmak, faaliyet gösterdiği şehir sayısını ikiye katlamak ve elektrikli bisiklet ağını büyütmek için 50 milyon dolar yatırım yapacağını açıklamıştı. Söz konusu yatırım meyvelerini vermeye başladı ve Lime, yeni elektrikli bisiklet modelini tanıttı.

Tanıtılan yeni elektrikli bisiklet, Lime tarafından üretilen 4. elektrikli bisiklet modeli oldu. Söz konusu elektrikli bisiklet modelinin ilk etapta geçtiğimiz yılın yaz aylarında tanıtılması bekleniyordu. Fakat tedarik zinciri konusunda yaşanan sorunlar ve gecikmeler nedeniyle yeni elektrikli bisiklet modeli beklenenden yaklaşık 6 ay sonra 2022 yılında tanıtıldı.

Yeni bisiklet modelinin en önemli özelliği ise değiştirilebilir bataryası. Değiştirilebilir olarak üretilen bataryalar Lime’ın elektrikli scooter modelleri ile birlikte de kullanılabiliyor.

Lime ilk olarak karşımıza bir elektrikli scooter kiralama girişimi olarak çıkmıştı. Lime, elektrikli bisikletlere oranla daha büyük bir elektrikli scooter filosuna sahip. Bu nedenle üretilen değiştirilebilir bataryaların hem elektrikli bisikletler hem de elektrikli scooterlar tarafından kullanılabiliyor olması Lime’ın operasyonel yükünü azaltma anlamında çok önemli.

Lime’ın yeni elektrikli bisikletleri ilk olarak ABD’nin başkenti olan Washington, DC’de kullanıma sunulacak. İlk etapta 250 adet elektrikli bisikletin kullanıma sunulması bekleniyor. Önümüzdeki Nisan ayına kadar ise yeni elektrikli bisiklet modelinin Lime’ın 2 bin 500 adetlik tüm elektrikli bisiklet filosunun yerini alması hedefleniyor. 4. nesil elektrikli bisikletler, 50 farklı bölge ve ülkede kullanıma sunulacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Mathieu van der Poel Dizinden Ameliyat Oldu

Haberler

Tour Of Antalya 2022’de Pedallar İklim Değişikliği Farkındalığı İçin Dönecek

Haberler

Barselona 2023 İspanya Turu’nun Açılışına Ev Sahipliği Yapacak

Haberler

Yeni Sezonda Büyük Turlarda Mücadele Edecek Önemli Sporcular

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!