Bizimle iletişime geçin

Haberler

Hemşire Jackie Fowler Fransa Turu Rotasını Koşarak Fark Yaratacak

Alexandra Hastanesi’nde çalışan Jackie Fowler, 60 yaşında Fransa Bisiklet Turu 2022’nin parkurunu koşmaya karar verdi.

32 yıldan fazla bir süredir Worcestershire hastanelerinde çalışan Jackie Fowler, Midlands merkezli yardım derneği Cure Leukaemia için 1 milyon sterlin toplamayı hedefleyen bir ekibin parçası olarak 3.500 kilometrelik rotayı bisikletle geçecek.

Yarışın resmi başlangıcının bir hafta öncesinden çıkış alacak grup, Fransa Turu’nun rotasını tamamlayarak hem inanılmaz bir dayanıklılık örneği sergileyecek hem de yardım kampanyası için fon toplayacak. Rota, Worcestershire’dan Moskova’ya bisikletle gitmeye eşdeğer bir mesafeyi kapsıyor ve Everest Dağı’nın yaklaşık üç katına eşit bir yokuş yukarı tırmanış içeriyor.

Aynı zamanda bir büyükanne olan Jackie, yarışa katılan iki kadından biri olacak. Ancak yaş Jackie için bir engel değil.

“60 yaşındayken başkalarına yardım edecek bir şey yapmak ve hayatın sunduğu herhangi bir zorluk söz konusu olduğunda yaşın sınır olmadığını göstermek istiyorum.”

Bisikletiyle daha fazla zaman geçirmeye karar vermeden önce düzenli olarak triatlon yarışlarında mücadele eden Jackie, her zaman sportif bir yaşam tarzına sahipti. Ancak Jackie’nin Fransa Turu 2022 parkurunu deneyimlemesi 60 yaşındaki hemşire için çok farklı bir tecrübe olacak.

“Rotamızı kesinlikle yarıda bırakmayacağım. Profesyonel yarışın her etabını tek bir günde tamamlamamız gerekiyor. 17 Temmuz’da Paris’teki son günümüz de dahil olmak üzere toplam 21 etap koşacağız. Bisiklet dünyasındaki herhangi birine meşhur Alp D’Huez’i sorun, size 14 kilometre uzunluğunda ve 1.860 metre yükseklikteki ikonik tırmanışını anlatacaktır. Col du Galibier ve Col de la Croix de Fer’i geçtikten sonra 12. etapta Alp D’Huez’i de tırmanacağız.

Jackie’ye yolculuğunda, Cure Lösemi yardım kuruluşunun kurucusu ve kendisi de bir Lösemi hastası olan eski İngiliz futbolcu Geoff Thomas eşlik edecek.

“Geoff ile tanıştığımda bana kendisinden ve Lösemi tedavisinden bahsetti. Ben de Lösemi ile yakından ilişkili olan Aplastik Anemi’den ne yazık ki ölen oğlum Simon’la ilgili kendi hikayemi paylaştım.”

Cure Lösemi yardım kuruluşu, Fransa Turu parkurunu koşarak toplam 1 milyon pound yardım toplamaya çalışacak.

“Umarım insanlar, emekli olmuş 60 yaşındaki bir hemşire ve büyükanne olarak, Fransa Bisiklet Turu’nun 21 etabının hepsinde yer almanın benim için olağanüstü olduğunu ve limitleri zorlayacağımı görürler. Bunu okuyan birinin harcayacak 10 sterlini varsa, o 10 sterlini Cure Lösemi’ye bağışlamasını isterim. Çünkü bu yardım, birinin hayatını kurtarmak için kullanılacak.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!