Bizimle iletişime geçin

Haberler

Egan Bernal’in Ameliyatı Başarılı Geçti

Egan Bernal, geçtiğimiz günlerde geçirdiği kaza sonrasında ülkesi Kolombiya’da ameliyata alındı. Operasyonu başarılı geçiren sporcu, tedaviye başarıyla cevap verdi.

Antrenman esnasında park halindeki bir otobüse çarptıktan sonra yerde kalan Egan Bernal’in; omur, femur kemiği ve kaburga bölgelerinde sakatlık yaşadığı Ineos Grenadiers takımı tarafından açıklanmıştı. Başarılı bir operasyon geçiren Kolombiyalı sporcunun sakatlık yaşadığı bölgelerde operasyon sonrası hareketliliği sağladığı belirtildi.

Bogota’daki Clinica Universidad de La Sabana’dan gelen son haberlere göre, Bernal’in ekstübe edildiği ve ameliyat sırasında nefes almasına yardımcı olan boğazındaki tüpü çıkardığı açıklandı.

Bernal, pazartesi günü Kolombiya’daki evinin yakınında Ineos Grenadiers’dan takım arkadaşıyla antrenman yaparken bir otobüse çarpmıştı. Ineos Grenadiers ekibi daha sonra Bernal’in kazada omur, femur, kaburga ve sağ patellasında kırık, göğüs travması ve akciğerinde problem yaşadığını açıkladı. Kolombiyalı sporcu, geçirdiği sakatlıkların ardından iki ameliyata girdi.

Hastaneden yapılan açıklamada, “Beyin cerrahisi ekibi, T5 ve T6 disklerindeki sakatlığı tedavi etmek için müdahalelerde bulundu. Sporcu sürekli kontrol altında tutuluyor. Disiplinler arası ekip, hastanın mevcut tıbbi durumunun gerektirdiği her şey ile en iyi şekilde ilgilenmeye devam edecek.” ifadeleri kullanıldı. Bernal’in en az 72 saat yoğun bakımda kalması bekleniyordu.

Bernal, sosyal medya üzerinden profesyonel peloton ve bisiklet camiasından iyi dilek mesajları aldı. Atılan tweetlerde #FuerzaEgan hashtag’i kullanıldı.

Egan Bernal’in takım arkadaşı ve vatandaşı Daniel Martínez, İtalya Bisiklet Turu’nda çekilmiş bir fotoğraflarını paylaşarak 2019 Fransa Turu Şampiyonu’na destek mesajı yayınladı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!