Bizimle iletişime geçin

Haberler

Salgında Zor Günler Geçiren Bisiklet Kiralayıcıları Bu Yazdan Umutlu

4 seneden beri bisiklet kiralama işi yapan Gültekin Berber, geçen yıl Kovid-19 salgınıyla mücadele döneminde uygulanan tedbirlerden dolayı işlerin durgun olduğunu, bu yıl ise havaların da ısınmasıyla işlerinde hareketlilik yaşanmaya başladığını söyledi.

Geçtiğimiz yıl Kovid-19 salgınıyla mücadele döneminde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları her sektörü olduğu gibi bisiklet kiralama işi yapanları da zora soktu. Bu yıl Kovid-19 salgınında aşılamanın da etkisiyle vaka sayılarındaki düşüşe bağlı olarak tedbirler gevşetildi.

Hava sıcaklıklarının artışa geçmesiyle birlikte vatandaşlar da park ve piknik alanlarına gitmeye başladı. Buna bağlı olarak sıcak havayı değerlendirmek isteyen vatandaşlar, bisiklet kiralayıcılarının yolunu tutuyor. Geçen yıl işleri düşüşte olan bisiklet kiralayıcıları bu yaz hareketlilik yaşanmasını bekliyor.

En çok üniversite öğrencilerinin bisiklet kiralamaya geldiğini söyleyen Berber, bu yüzden işlerinin artmasında okulların açık olmasının büyük etkisi olduğunu aktardı.

Sezon başlayalı kısa süre olmasına rağmen özellikle hafta sonları hareketlilik yaşandığına değinen Gültekin, “Hafta sonları bir hareketlilik yaşanıyor. Bunun devam edeceğini tahmin ediyorum. Umudumuz var şu anlık hastalık çoğalmazsa daha da iyi olacağını düşünüyorum. İnsanların bisiklete ilgileri de arttı. Mesela arabasıyla gelenler oluyor arabalarını bir alana park ediyorlar ve bisiklete biniyorlar. Bisiklet meraklıları çoğaldı. Bunun dışında benzin fiyatlarının artmasıyla bisiklete talep daha çok arttı. Bu hafta sonu işlerimiz güzeldi. Hafta içi de öğrenciler çoğunlukla akşam saatlerinde geliyorlar.1 saati 8 lira olarak kiralama işlemi yapıyoruz. Kiralayanlardan kimlik alıyoruz ve geldikten sonra kimliğini teslim ediyoruz. Geçen sene 6 liraydı ama bisiklet parçalarındaki fiyatlarla birlikte bizde ücreti arttırdık. Bazıları kendi bisikleti olmadığı için hor kullanıyor. Freni veya tekerleği patlatıyorlar. Bu şekilde olunca zarar ediyoruz. Öğrencilerinde bütçeleri kendine kadar olduğu için tabi ki bunun ücretini de alamıyoruz. Ama 8 liranın makul bir ücret olduğunu düşünüyorum” şeklinde açıklamada bulundu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Bobinaj Tamirinde Elektrikli Bisikletler İlk Sırada

Haberler

Tour de France 2022’ye hazır mıyız?

Haberler

İstanbul Turkcell GranFondo Yol Bisiklet Yarışı İçin Hazır

Haberler

İzmir’de 6 Ayda 79 BİSİM Bisikleti Çalındı

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!