Bizimle iletişime geçin

Haberler

Zamana Karşı Etabının Galibi Simon Yates

İtalya Bisiklet Turu’nda Budapeşte’deki 9,2 kilometrelik bireysel zamana karşı etabının galibi Simon Yates oldu.

İtalya Turu’nun açılış etabındaki zaferinden bir gün sonra, Mathieu van der Poel, pembe mayosunu bireysel zamana karşı gününde savunmayı başardı. Etabı 2. sırada bitiren van der Poel, en yakın rakibinin 11 saniye önünde 3. güne lider başlayacak.

2. gün, Budapeşte’nin merkezindeki teknik parkur ve sondaki yokuş ile kilometresi kısa olsa da sporcular için teknik bir test anlamına geliyordu. João Almeida, Magnus Cort, Tobias Foss ve Tom Dumoulin gibi isimler hem etap zaferi hem de pembe mayo için günün başında iddialı olan isimlerdi.

Başlangıç podyumunu ilk terk eden bisikletçi önceki gün problem yaşayan Harm Vanhoucke oldu. Aynı kazada ayak bileğinden sakatlanan Jan Tratnik’te ilk süre kaydeden isimler arasındaydı. Alex Dowsett, liderlikte belli bir süre kalmayı başardı ve etapta ilk belirleyici sürelerden birine imza attı.

Etabın ilerleyen dakikalarında Dowsett’in zamanını geliştiren isim Jos van Emden oldu. Hollandalı bisikletçi, Dowsett’in derecesinden dört saniye daha iyi bir derece yapmayı başardı. BORA-hansgrohe’nin Alman sporcusu Lennard Kämna, elde ettiği dereceyle van Emden’in ardından liderlik koltuğuna oturan isim oldu.

Etabın son bölümünde genel klasman ve etap iddialıları üst üste iyi derecelerle çizgiye geldi. Tom Dumoulin, Simon Yates ve Mathieu van der Poel’un ardından üçüncü olurken Matteo Sobrero ve Ben Tulett ilk beşi tamamladı.

INEOS Grenadiers’ın genel klasman iddialısı Richard Carapaz, Simon Yates’in yirmi sekiz saniye gerisinde günü tamamladı. Wilco Kelderman hasarı on yedi saniyeyle sınırlamayı başardı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Şarköy Kaymakamı Kılınçkaya: Trafik Yoğunluğunu azaltmak için bisiklet kullanalım

Haberler

Başkent Elektrikli Bisiklete Hazırlanıyor

Haberler

Gökova Bisiklet Turu 15 Mayıs Pazar Günü Başlıyor

Haberler

Bursa’da 4 Eski Köy Okulu Bisiklet Evi Oluyor

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!