Bizimle iletişime geçin

Haberler

Beykoz’da Bisiklet Severler Bir Arada

Beykoz’da 2 yıllık koronovirüs molasının ardından, “Asgari Kalabalık Bisiklet Turu” her pazar bisiklet severleri buluşturmaya yeniden başladı.

Sağlıklı yaşam için pedal çeviren ilçe sakinleri tur sonunda yapılan çekilişle sürpriz hediyelere kavuşuyor.

Beykoz Belediyesi tarafından ilçe sakinlerini sağlıklı ve hareketli yaşamın yanı sıra alternatif ulaşıma teşvik etmek amacıyla başlatılan “Asgari Kalabalık Bisiklet Turu” salgın koşullarının etkisini yitirmesiyle yeniden bisiklet severleri bir araya getirdi.

“Sağlıklı Yaşam, Kolay Ulaşım” sloganı ve her hafta ilçe sakinlerinin artan ilgisiyle düzenlenen “Asgari Kalabalık Turu”na bu hafta yaklaşık 300 bisiklet sever katıldı.

Beykoz Belediyesi önünde buluşan ve Yalıköy istikametine doğru hareket eden her yaştan ilçe sakini sahilde renkli görüntüler oluşturdu. Sağlıklı yaşam bilinciyle pedal çeviren katılımcılar Beykoz Çayırı’ndan dönüş yaparak turu tamamladı.

Projenin öncüsü ve aynı zamanda bir bisiklet tutkunu olan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli de tura katılarak ilçe sakinleriyle birlikte pedal çevirdi.

Beykoz Belediyesi tarafından, tur sonunda yapılan çekilişle katılımcılara bisiklet, kaykay, paten, kask ve telefon tutma aparatı gibi sürpriz hediyeler verildi.

Asgari Kalabalık Bisiklet Turu, araç trafiğini azaltmanın yanı sıra, sahilde vakit geçirmeyi daha cazip hale getirmeyi, sağlıklı yaşam ve çevrenin korunmasına dikkatleri çekmeyi de amaçlıyor.

İlçeye sportif dinamizm ve sağlık katacak etkinlik her pazar saat 10.00’da Beykoz Belediyesi önünden başlayacak. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!