Bizimle iletişime geçin

Haberler

İtalya Bisiklet Turu’nun Türkiye Planları

İtalya Bisiklet Turu’nu düzenleyen RCS Sport’tan alınan bilgilere göre gelecek sene Giro, İstanbul’dan başlayabilir. Türkiye Bisiklet Federasyonu ise organizasyon ile resmi bir görüşme olmadığını belirtti.

İtalya Bisiklet Turu’nun İstanbul’da başlaması konusunda görüşmeler devam ediyor. Yarışın Avrupa’dan Asya’ya boğaz köprüsü üzerinden geçeceği bir etap da dahil olmak üzere toplam üç gün boyunca yarış heyecanı ülkemizde yaşanabilir.

Türkiye, uluslararası bisiklet takviminde uzun süredir yer alan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başta olmak üzere çeşitli mücadelelere ev sahipliği yapma konusunda önemli tecrübesi olan ülkelerden bir tanesi.

İtalya Bisiklet Turu’nun tarihi detaylara olan tutkusu ve bağlılığı düşünülecek olursa Grande Partenza’yı İstanbul’da gerçekleştirmek için RCS Sport düğmeye basabilir.

2023 İtalya Bisiklet Turu, gelecek sene takvimdeki klasik tarihinde düzenlenecek. Mayıs’ın ilk haftası başlayacak tur, üç haftalık serüvenin ardından son bulacak. Türkiye dışında birkaç ülkenin daha Grande Partenza’yı düzenlemek için istekli olduğu konuşulan konular arasında. Slovakya, Belçika ve Fas yılın ilk büyük turunun start’ını üstlenmek için organizasyon ile bağlantıya geçtiği konuşulan diğer ülkeler.

Bu sene Macaristan’da üç gün geçiren Giro kafilesi dinlenme gününün ardından Sicilya üzerinden İtalya topraklarına ulaşmıştı. İtalya Bisiklet Turu’nun iki sene üst üste yarışı başka bir ülkeden başlatıp başlatmayacağı ise merak konusu.

Türkiye Bisiklet Federasyonu, yarışın Türkiye ayağı ile ilgili bir görüşme olmadığını belirtse de söylentiler Giro esnasında konuşulmaya devam ediyor.

2023 İtalya Bisiklet Turu rotasının ekim veya kasım ayında açıklanması bekleniyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!