Bizimle iletişime geçin

Bisikletler

Wahoo Kickr Core

Sürüşünüzde ince ayarlar yapmak ve antrenmana başlamak için “Dışarıyı içeriye getiren trainer” Wahoo Kickr Core.

Öncelikle belki de trainer kullanımını mecburiyet algısından çıkartmak gerekiyor. Her şeyden önce, karanlık ve soğuk kış günlerinde böyle koşullara alışık değilseniz performansınızı korumanızı sağlayacak büyük bir kolaylıktır aslında trainer. Zira, her şart kontrol altında olduğu gibi, performansınızla ilgili tüm verileri takip edip gelişiminizi gözleyebilirsiniz.

Trainer antrenmanları sanılanın aksine gelişim ölçümü açısından da çok önemli antrenmanlardır. Performans esnasında dış etkenlere maruz kalmadan sadece antrenmana odaklanabilmek, her seferinde değişken olmadan ortaya çıkan potansiyeli görebilmek için muhteşemdir. Aynı antrenmanı dışarıda yaptığınızda performansı etkileyen hava, trafik, sıcaklık gibi şartlar burada yok. Dolayısı ile ideal şartlardaki performans gelişimi ve potansiyeli bilebilmek için oldukça önemlidir.

Üstelik gelişen teknolojiyle trainer antrenmanları daha keyifli hale gelirken, sürüş deneyimi giderek gerçeğe yaklaşıyor. Bu yazıda sizlere biraz Kickr Core deneyimlerimden ve performansıma etkilerinden bahsetmek istiyorum. Benim de antrenmanlarımda kullandığım Kickr Core’da özellikle zemin simülasyonu ve Zwift bağlantısı ile gerçeğe oldukça yakın. Biraz da hayal gücü ile sanki gerçekten dışarıdaymış gibi sürebiliyorsunuz.

Zeki çocuk

Kickr Core Smart, Wahoo hiyerarşisinde üst segment Kickr ile giriş seviyesi Kickr Snap arasında oturuyor.

Core orta bütçeli olabilir, ancak en gelişmiş özelliklerden yoksun değil. Nitekim Kickr ile aynı teknolojilerin çoğunu paylaşıyor, tek fark flywheel ağırlığında. Core’daki 5,4kg’lık volan, Kickr’deki 7,3kg’lık volan kadar kuvvetli değil.

Üst düzey smart trainerlarda daha ağır volan, sürüş hissini iyileştirmek için tercih ediliyor ancak bu, kullanıcıların birçoğu için hissedilmesi zor bir fark.

Core, doğrudan quick-release ile çalışıyor, ancak kutuda 12x 42 mm ve 12 x 148mm sokma mil adaptörlerle birlikte geliyor. Core 11-8-, 9- ve 10- kasetlerle uyumlu. Ek olarak, güç ve direnç ise arka lastikte.

Kickr Core akıllı trainer özelliği ile bir sporcunun görmek istediği tüm verileri sağlıyor, en önemlisi ise watt değeri. Bu metrik sporcular için çok önemli bir konu çünkü gelişimlerini doğru veri akışı ile takip edebiliyorlar. Wahoo ise trainerlarında bu konuda oldukça titiz. Doğru veri sağlamada çok iyi; öyle ki Wahoo’nun Kickr Core için belirttiği güç doğruluğu, yüzde +/- 2 (daha ucuz olan Snap’te, yüzde +/- 3) en üst düzey model Kickr ile aynı.

Bisikletinizi Core’â bağlaması ise oldukça kolay. Nasıl anlatabilirim bilemiyorum ama bisiklet ayakkabısını giyip kalleri pedala geçirmek daha zor olabilir.

Sökmeye gelecek olursak, benim trainer antrenmanları için ayırdığım ayrı bir yerim var. Dolayısı ile devamlı saklamak ya da kaldırmak zorunda kalmıyorum fakat şehir dışına çıkarken dışarıda antrenman yapamama ihtimalime karşı yanımda götürebileceğim kadar pratik diyebilirim.

Sürüş kurulumu da aynı derecede basit. Bisikletinize uyacak şekilde, Wahoo Fitness Uygulamasını kullanarak yalnızca birkaç dakika içinde ayaları yapabiliyorsunuz. Her şey Ant+ ve Bluetooth aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde bağlanıyor, özellikle üçüncü taraf uygulamalarla sorunsuz çalışıyor.

Dışarı hissi ama içeride

Zwift gibi üçüncü parti uygulamalarla antrenman yaptığınızda gerçekten dışarıdaymış gibi antrenman yapabiliyorsunuz. Sürüş hissini gerçeğe en yakın hale getirmekte Wahoo Kickr Climb benim en büyük destekçim. Kickr Climb +%20 ve -%10’a kadar eğim ve inişleri bisikletinize yansıtabiliyorsunuz.

Teknoloji durmaksızın gelişiyor ve hayatın her alanında bize daima çok daha iyilerini sunuyor. Kickr Core şimdiye kadar kullandığım en sessiz trainer. Doğrusu bisikletin aktarma organlarından daha fazla ses çıkıyor.

Marka özelinde söylemem gerekirse Wahoo’nun ana işi atletler ve biz atletlere hayal edebileceğimiz kadar iyi olabilme imkanı sunuyor. Bu vizyon ve anlayış sürdükçe eminim bir sonraki model trainer şimdi kullandıklarımızla doğacak ihtiyaçlara cevap verecektir.

Özellikler

Ücret bilgisi ve iletişim için adkbisiklet.com adresini aşağıdaki QR Kod vasıtasıyla ziyaret edebilirsiniz:

Dikkat çeken

Kickr Core, doğru güç ölçümü (+/-2) sağlıyor ve 1800W’a kadar güç üretebiliyor

Core, Wahoo Kickr Smart Trainer aksesuarları, Wahoo Elemnt bisiklet bilgisayarları ve Wahoo Sensörleri ile sorunsuz bir şekilde eşleşiyor,

  Kickr Climb sanal sürüş sırasında gerçek çıkış ve inişleri deneyimlemenizi sağlıyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!