Bizimle iletişime geçin

Haberler

Fotoğrafın Hikayesi: 1936 Fransa Bisiklet Turu

Fransa Bisiklet Turu’nun özel edisyonlarından biri olan 1936 senesinde ilk etap, kötü hava koşullarının etkisinde koşulmuştu.

Dünyanın dört bir yanındaki yol bisikleti takipçilerinin bildiği gibi, yol yarışı tarihinin ikonik görüntüleri genellikle aşırılık gösteren hava koşullarıyla ilişkilidir. Karlı İtalya Bisiklet Turu görüntülerini veya çamurlu bir Paris-Roubaix’nin heyecanını yakalayan fotoğraflar herkesçe bilinir. Fransa Bisiklet Turu’nda da 1936 yılındaki ilk etapta olduğu gibi zaman zaman hava koşullarına bağlı olarak tarihe geçecek anlara şahitlik ettik.

1936 Fransa Bisiklet Turu, birçok yönden heyecan verici bir edisyondu. İtalya, yarışa siyasi nedenlerden dolayı sporcu göndermedi. Dönemin ünlü simalarından siyahi kadın dansçı ve şarkıcı Josephine Baker yarışı ziyaret etti ve bisikletçilerle birlikte fotoğraf çektirdi.

Fransa Turu’nun ilk yarış direktörü Henri Desgrange’da 71 yaşında geçirdiği böbrek ameliyatının ardından son kez Fransa Turu’nda görevini ifa ediyordu. Yarışa başlayan Desgrange, ikinci etaptan sonra hastalık nedeniyle organizasyondan ayrılmak durumunda kalmıştı. Yarış direktörü olarak Jacques Goddet göreve getirildi.

1936 Fransa Bisiklet Turu’nu Belçikalı Sylvère Maes, en yakın takipçisinin 26 dakika 55 saniye önünde kazanmayı başardı. Toplamda beş kez koşulan zamana karşı etapları o sene Sylvère Maes’in genel klasmanı kazanmasında önemli bir faktördü.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!