Bizimle iletişime geçin

Haberler

Yüreğir’in ilk bisiklet yolu açıldı

Adana Yüreğir’de Atakent Mahallesi’ne bisiklet yolu yapılarak bizlerin hizmetine sunuldu.

Adana Yüreğir Belediyesi tarafından Atakent Mahallesi’nde modern bir bisiklet yolu yapılarak bizlerin hizmete sunuldu.

Bisikletiyle beraber bölgenin ilk bisiklet yolunu test eden Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir, “Vatandaşlarımız bu bisiklet yolunu güvenli bir şekilde, rahatça kullanabilirler. Her şey Yüreğirli vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için yapıldı” dedi.

Başkan Kocaispir bisiklet yolunun yönetmenliğe uygun olarak yapıldığını belirten yolun 860 metre uzunluğunda,1.80-1.90 eninde, araç yolu ile 45 cm boyunda delinatör ve çift taraflı prizmatik reflektör lensli yol butonu ile ayrıldığını, hatta araçlar tarafından bisiklet yolun yapımında fark edilmesi amacıyla cam tozu ve reçineden üretilen yol çizgi boyası kullanıldığını söyledi.

Atakent Mahallesinde okullar bölgesine yapılan bisiklet yolu ile özellikle çocukların güvenli bir şekilde bisikletlerine bineceklerini belirten Başkan Kocaispir “Okullar bölgesine yeni yaptığımız asfalt yola entegre olarak yaptığımız bisiklet yolunda vatandaşlarımız rahat ve huzurlu bir şekilde sporlarını yapabilecekledir. Hava ve gürültü kirliliğinin önlenmesi açısından da önemli bir ulaşım aracı olan bisikletlerin yaygınlaşması için yeni bisiklet yolu çalışmalarımızı devam ettireceğiz” diye konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!