Bizimle iletişime geçin

Haberler

AKILLI E-BİSİKLET KİRALAMA SİSTEMİ NİLESPİT

Sağlıklı bir yaşam ve temiz bir çevre için halkı bisiklet kullanmaya teşvik eden akıllı bisiklet kiralama sistemi “Nilespit”e ilgi artıyor

Belediye verilerine göre, Nilespit'te kiralama sayısı 205 bini aştı

Artan benzin fiyatlarıyla birlikte şehir içi ulaşımda bisiklet daha sık tercih edilir oldu. Yerel yönetimlerin bu konudaki teşviği ve altyapıyı geliştirmeye yönelik adımları da şüphe yok ki itici bir kuvvet oluşturuyor.

Artk günümüzde birçok ilde bisiklet yollarına yenileri eklenirken, şehir sakinlerinin hizmetine sunulan paylaşımlı bisiklet sistemlerinin sayısı artıyor. Öyle ki artık bu sistemler günümüz bisiklet teknolojisilye entegre.

Bu duruma son örnek olarak Bursa, Nilüfer Belediyesi tarafından hayata geçirilen paylaşımlı e-bisiklet sistemi Nilespit’i göstermek mümkün.

Toplam bisiklet yolu uzunluğu 167 kilometreyi aşan Nilüfer’de, Nilüfer Belediyesi verilerine göre, akıllı bisiklet kiralama sistemi Nilespit’e abone olan vatandaşı sayısı 40 bini aşarken, istasyon sayısı 34’e ulaştı.

Ulaşımda yüksek ücretin yaşandığı günümüzde uygun ücret tarifesi nedeniyle tercih sebebi haline gelen Nilespit’te kiralama sayısı 205 bini aştı.. Nilüfer Belediyesi, cep telefonlarında kullanılabilen Nilespit uygulamasıyla akıllı bisiklete ulaşımı kolay hale getirirken, bir yandan da hizmet ağını genişletiyor.

Bu yıl Bursa Uludağ Üniversitesi Kampüsü içerisine dört noktada dokuz parklı istasyon kuran Nilüfer Belediyesi, özellikle üniversite öğrencilerine ulaşımda uygun fiyata bir ulaşım kolaylığı sunmayı hedefliyor

Nilespit’i kullanmak isteyenler, “Nilespit Abone Masası”ndan, nilespit.com internet sitesinden, “Nilespit” isimli cep telefonu uygulamasından ve istasyonlarda bulunan kiosklardan abonelik işlemini gerçekleştirdikten sonra hizmetten yararlanabiliyor.

Abonelik işlemlerini tamamlayanlar günlük ilk kullanımda 30 dakikası ücretsiz olmak üzere her bir saat için 2 TL kira bedeli karşılığında Nilespit’i kullanabiliyor. Nilespit cep telefonu uygulamasıyla üye olmak isteyenler. abone masalarına gelmeden cep telefonlarına uygulamayı indirerek üye olup. cep telefonlarını bisikletin bağlı olduğu park üzerinde bulunan QR kodu okutarak kiralayabiliyor. Aboneler ayrıca Nilespit cep telefonu uygulamasıyla hesaplarına kredi yükleyip arıza ve sorunlarıyla ilgili mesajları da iletebiliyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!