Bizimle iletişime geçin

Haberler

DÜNYANIN EN BÜYÜK STRAVA ÇİZİMİ TAMAMLANDI

İki kargo bisikleti ve bir köpek, araba yerine bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla Strava’da yedi ülkeyi kapsayan bir bisiklet çizdi

Yedi ülke, 7.237 kilometre, yolcu olarak bir köpek ve şimdiye kadarki en büyük bisiklet.

Arianna Casiraghi ve Daniel Rayneau-Kirkhope arabalarını satıp, 2019 yılının Temmuz ayında İtalya’dan yola çıktılar. Bisikletli seyahatlerinin ana fikri basitti: Strava’da dünyanın en büyük bisikletini çizmek.

Eğer bunu başarabilirlerse Strava sanatının muazzam bir örneği olacağı su götürmezdi. Üstelik bunu ne kadar uzun olursa olsun her yolculuğun bisikletle yapılabileceğini kanıtlamak için hayata geçirmek istiyorlardı.

Fransa’nın doğu ucundaki Vy-lès-Lure’den sele borusunu çizmek için kuzeye kadar takip ettiler, Belçika’nın çevresinde bir sele çizdiler ve sonra üst boruyu oluşturmak için Paris’e doğru sürdüler. Gidonlar Versailles’e doğru kıvrıldı, maşa Massif Central’a doğru indi. Arka tekerlek, Zürih’ten Frankfurt’a kuş uçuşu 400 kilometreydi.

Yolculuğun tamamında Arianna Casiraghi ve Daniel Rayneau-Kirkhope çiftine, Rayneau-Kirkhope tarafından özel olarak tasarlanmış ve inşa edilmiş iki kargo bisikletine yerleştirilmiş, köpekleri Zola eşlik etti.

Bir dizi sakatlıklar ve elbette pandemi arası yolculuğu yavaşlatsa da üçlü toplam süreyi 131 gün olarak belirledi. Bu süre içinde 74.000 metreden fazla tırmandılar, 35kg makarna tükettiler…

Uzun yolculuk bu hafta bitti. Bu başarı, en büyük GPS çizimi alanında Guinness Dünya Rekoru kitabındaki yerini aldı. Bir önceki rekor 2010 yılında Japonya’dan Yasuhi Takahashi’nin 7.163,67km’lik bir evlilik teklifi için yaptığı ve sonunda “evet” yanıtı aldığı turdu.

Bu seferki ise insanlık tarihinin en büyük bisiklet çizimi olarak kayıtlara geçti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!