Bizimle iletişime geçin

Haberler

LONDRA’DA AYRILMIŞ BİSİKLET YOLLARI KALICI HALE GETİRİLDİ

Pandemi ile hayatımıza giren ayrılmış bisiklet yolları (pop-up) Londra’da kalıcı hale getirildi

TRANSPORT for London (TfL), pandemi sırasında oluşturulan üçlü ayrılmış döngü şemasının kalıcı hale geleceğini söyledi. Tooley Street boyunca tanıtıldılar; Chelsea Bridge ile Wandsworth Town centre arasında; ve Oval ile Elephant and Castle arasında. Bir istişareden sonra, TfL 5 Eylül Pazartesi günü kalacaklarını duyurdu.

Verilerin, bazı durumlarda bisikletçi sayısında %25’lik bir artış olduğunu ve trafiğin gecikmediğini gösterdiğini söyledi. Londra’nın yürüyüş ve bisiklet komiseri Will Norman, başkentin “son iki yılda yürüme ve bisiklete binmede büyük bir artış” gördüğünü söyledi. Planlar, insanların sosyal mesafe kısıtlamaları altında başkentte güvenli bir şekilde yürümesini ve bisiklete binmesini kolaylaştırmak için tanıtıldı.

Londra’nın merkezinde ve içlerinde – diğer trafikten ayrılmış – yeni bisiklet ve otobüs şeritleri bölümlerinin yaratıldığını gördüler. Tutulan üç şema şunlardır:

  • Southwark’taki Tooley Street’ten, Londra Bridge de dahil olmak üzere bölgedeki mevcut bisiklet yolları arasında ve Cycleway 4 boyunca Greenwich’e doğru insanların seyahat etmesini kolaylaştırmak için korumalı bisiklet şeridi kuruldu.
  • Chelsea Bridge ve Wandsworth Town centre arasındaki Cycleway 8’de. Korumalı bisiklet şeridinin yeni bölümleri ve yeni bir otobüs şeridi bölümü kuruldu. York Road’dan York Place’e yasaklı bir dönüş de tanıtıldı
  • Yeni 24 saat açık otobüs şeritlerinin tanıtıldığı Elephant and Castle ve Oval arasındaki Cycleway 7’de

Covid kısıtlamaları gevşetildikten sonra, bazılarının kalıcı hale getirilmesi için yaygara koptu ve TfL’yi istişareler yapmaya sevk etti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!