Bizimle iletişime geçin

Haberler

SRAM’dan e-bisiklet hamlesi

SRAM’ın e-bisiklet motoru üreteceğine dair söylentiler Amprio’yu satın alması ile gün yüzüne çıktı

SRAM, e-bisiklet motor sistemi üreticisi Amprio'yu satın aldı

Uzun süredir elektrikli bisiklet motorları üzerine testler yaptığı söylenen SRAM, bu hafta Rheinmetall Group’un bir parçası olan Amprio’yu satın aldığını doğruladı

Bu satın alma işlemiyle dedikodular iyice artı; zira, Amprio Avrupa’da bir servis üssüne sahip, Alman yapımı bir e-bisiklet motor sistemi üreticisi.

Amprio piyasaya ilk girdiğinde yavaş bir başlangıç yaptı, ancak SRAM’ın ağıyla bu durum tersine dönebilir. Amprio’nun tüm araştırma, geliştirme ve test merkezleri Düsseldorf’ta bulunuyor.

Yukarıdaki resimde göreceğiniz Rmag magnezyum gövdeli tahrik ünitesi, firmanın amiral gemi motoru ve yalnızca 2,85kg ağırlığında kompakt bir hacme sahip. Bu tahrik sistemi, %420’ye varan uyarlanabilir bir destek aralığına sahip. Ayrıca kullanıcının uyguladığı güce göre koordine edilebilen kesintisiz bir güç iletimi sağlıyor.

Amprio, tahrik ünitesinin yanı sıra bir dizi IP65 sınıfı pil ve uzaktan işlevselliğe sahip bir çift ekran ünitesi sunuyor. Genel olarak, yazılım iOS ve Android telefonlarla Bluetooth aracılığıyla bağlantı kurabilirken, son kullanıcının işlevsellikte ince ayar yapmasına ve navigasyon gibi uygulamaları kullanmasına olanak tanıyor.

SRAM, elektrikli bisiklet motoruyla daha önce de flört etme geçmişine sahip. Yine de bu alanda rakibi Shimano kadar uzun bir yol kat etmiş değil. Daha önce şirket içi geliştirme ürünlerine patent başvuruları yaptığı tespit edilmiş olsa da Amerikan merkezli şirket nihayetinde mevcut ve kanıtlanmış bir sistem üreticisinin deneyimini satın almayı seçti.

Taraflardan henüz satın almayla alakalı resmi bir açıklama gelmediğini ise belirtelim.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Salko Bisiklet ve BİSED Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül Avrupa Bisiklet Endüstrisi Konfederasyonu (CONEBI) Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi

Uncategorized

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!