Bizimle iletişime geçin

Bisikletler

2016 AERO YOL BİSİKLETLERİ

Tour de France öncesi Scott, Specialized ve Trek yeni aerodinamik yol bisikleti modellerini tanıttı. Yeni Scott Foil, Specialized Venge Vias ve Trek Madone 9, eski versiyonlarına göre çok büyük yeniliklerle yeniden tasarlandı. Peki bu üç modeli öne çıkaran özellikleri neler?

Scott Foil 2016
undefined
Üç bisiklet arasında en hafif kadroya sahip bu model safkan aerodinamik bir bisiklet olmaktan çok aero all-rounder olarak tanıtıldı. Yarış ekipmanlarıyla 6.8kg’lık limitin hemen üzerinde kalan bu bisiklet aerodinamik yapısı ile sprinterler; hafif, esnemez ve rahat sürüşü ile de genel klasman liderleri için uygun bir bisiklet haline geliyor. Scott, diğer iki marka mühendislerinin yaptığı gibi fren ve vites kablolarını gidon boğazının içine gizlememiş. Bu tasarımın rüzgar tünelinde hiç fark yaratmadığını ve vites-fren hissinin bu tasarımda daha iyi olduğunu savunuyorlar. 

S-Works Venge Vias
undefined
Markanın aerodinamik bisikleti Venge, yeni Vias modeli ile büyük değişiklikler eşliğinde tanıtıldı. Tek parça gidon ve boğazı, alışılmadık biçimde konumlandırılmış V frenleri ve riser gidonu ile aerodinamik bisikletlerde yeni bir sınıf oluşturuyor. Yeni frenler maşanın ve sele dikmesinin hemen arkasına gizlenerek rüzgardan en az biçimde etkilenmesi amaçlanmış. Bisiklet, Peter Sagan’ın Tour de Suisse’de aldığı iki etap zaferi ile de başarısını kanıtladı.

Trek Madone 9
undefined
Trek’in ilk safkan aero yol bisikleti olan Madone 9, Madone serisine göre çok farklı bir tasarımda geliyor. Kalın boruları, maşanın ve arka çatalın içine gizlenmiş direct-mount frenleri sayesinde en iyi aerodinamik dizaynı yakalamaya çalışan Trek, Domane serisinde kullandığı iso-speed titreşim önleyici sistemi de bisiklette kullanarak aero kadroların karakteristiği olan rahatsız sürüş dinamiklerinin de önüne geçmeye çalışmış. Tek parçadan oluşan gidon ve boğaz Venge Vias’da olduğu gibi hem vites hem de fren tellerini saklıyor.

 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Bir sonraki:

DE ROSA PROTOS

Kaçırmayın:

PINARELLO BOLIDE HR

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

POLARİZE ANTRENMAN MODELİ

Bloglar

SON ŞAMPİYON

Haberler

TUR’UN MİLLİ KAHRAMANLARI: AHMET ÖRKEN

Bloglar

GENİŞ AİLE

Bloglar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!