Bizimle iletişime geçin

Haberler

TÜRKİYE YOL BİSİKLETİ ŞAMPİYONASI KAPANIŞ YARIŞLARI

Türkiye Yol Bisikleti Şampiyonası, 3-4 Ekim tarihleri arasında Gümüşhane’de yıldızlar, genç kadın ve büyük kadın kategorilerinde devam edecek.

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun duyurusuna göre Türkiye Yol Bisikleti Şampiyonası kapsamında, erkekler yıldız A, yıldız B,  yıldız kadın, genç kadın, büyük kadın kategorilerinde düzenlenecek olan yarışlar 3-4 Ekim tarihleri arasında Gümüşhane’de yapılacak.

Koronavirüs önlemlerine uygun şekilde gerçekleştirilecek olan yarışlara hakkında Federasyon’dan, “Tüm katılımcıların yarıştan 48 saat önce yapılmış PCR testin sonucuyla yarışa gelmesi gerekmektedir. Faaliyete katılacak olan tüm katılımcıların (sporcu, hakem, teknik görevli, antrenör) faaliyet süresince HES kodu aktif olmalıdır.” açıklaması yapıldı.

3 Ekim günü gerçekleştirilecek ve Gümüşhane Trabzon karayolu İkisu mevkiinden başlayacak olan zamana karşı yarışlarında, Yıldız B ve Yıldız Kadın Yarışları’nda 12 km,  Yıldız A, Genç Kadın, Büyük Kadın Yarışları’nda ise 14 km’lik bir parkurda pedal çevrilecek.  

4 Ekim günü yapılacak olan yol yarışları Gümüşhane Belediyesi önünden start alacak. Yıldız A ve Genç Kadın Yol Yarışları birlikte  saat 09.00’da start alacak ve 70 km’lik bir parkurda koşulacak.  Büyük Kadınlar Yol Yarışı 09.05’te başlayacak ve bisikletçiler 70 km boyunca mücadele edecekler. Şampiyonanın son yarışı olan Yıldız Erkekler B ve Yıldız Kadın Yol Yarışları saat 12.00’de beraber start alacak ve 60 km sürecek. 

Türkiye Yol Bisiklet Şampiyonası’nın ilk ayağı 22-23 Eylül’de Sakarya’da düzenlenmiş, zamana karşıda Mustafa Sayar, yol yarışında ise Onur Balkan Türkiye Şampiyonu olmuştu. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!