Bizimle iletişime geçin

Haberler

PETER SAGAN: “GIRO, TOUR’DAN DAHA EĞLENCELİ”

Bu yıl kariyerinin ilk Giro’sunu koşan Peter Sagan, Giro’nun Tour’daki gerilimle kıyaslandığında daha eğlenceli olduğunu düşünüyor.

Peter Sagan için, başka pek çok kimse gibi 2020 pek de harika bir yıl olmadı. Tour de France’da yıllardır üst üste kazandığı yeşil mayoyu Sam Bennett’a kaptırırken, kariyerinde ilk kez koştuğu Giro d’Italia’da da siklamen mayoyu Arnaud Demare’a kaptırdı. 

Ama yine de 2019 Tour’dan beri galibiyet alamama kaderini de Giro’da değiştirdi. 30 yaşındaki bisikletçi, Giro’nun üstünde koronavirüs vakalarının kara bulut gibi dolaştığı bir günde Giro’nun en heyecanlı etaplarından birini kazanarak damgasını vurdu.

Peter Sagan, Giro’da mücadele edeceği açıkladığında bu durum çok ses getirmişti. Giro organizatörlerinden hem Sagan’ın hem de takımının yüksek bir katılım ücreti aldığı düşünülüyordu. Bu galibiyetiyle Giro’yu kendine getirirken, hakkını verdiği yorumları yapıldı.

“Evde gibi hissettim”

İtalyan bisiklet sitesi Tuttubici’ye konuşan Peter Sagan, “Bu yıl çok tuhaf bir sezondu ama pek çok kez ikinci sırayı almamdan sonra kollarımı gökyüzüne kaldırdığım için mutluyum. Yapmayı başardığım şeylerden memnunum, pişmanlığım yok.” dedi.

Peter Sagan Giro takım lansmanında

Bora-Hansgrohe’li sporcu, “Giro çok iyi bir yarıştı. Bence bunun gibi alışılmamış bir sezonda değil de normal bir sezonda daha da güzel olurdu.

Kesinlikle çok daha fazla gerilimin olduğu Tour de France ile karşılaştırıldığında Giro d’Italia daha eğlenceli. Sonra kariyerimin ilk yıllarını geçirdiğim Veneto’ya gittiğimizde  hissettiklerim gerçekten harikaydı: Evde gibi hissettim İtalya gerçekten güzel bir ülke. ” dedi.

Sagan, bir gün Giro’ya dönmeyi umduğunu, ancak birbirine bu kadar yakın iki büyük tur koşmasının zor olduğunu söyledi.

Sagan, pandemi nedeniyle Bora ile yapacağı kış antrenman kampları iptal edildiğinden, kışı Monako’da geçireceğini söyledi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

1 Yorum

1 yorum

  1. Pingback: PETER SAGAN: “GIRO, TOUR’DAN DAHA EĞLENCELİ” – Ediz Ateş

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Decathlon ile #Sporadevam – Yağmur ceketleri

Editoryal

Greg Callaghan Dawn till Dusk için Kapadokya’ya geliyor

Uncategorized

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!