Bizimle iletişime geçin

Haberler

TURUNCU PEDALŞÖRLER SANAL SÜRÜŞÜ

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günleri kapsamında Turuncu Pedalşörler Bisiklet Sürüşü, bu yıl pandemi nedeniyle 25 Kasım – 10 Aralık tarihlerinde Instagram filtresi kullanılarak sanal sürüş şeklinde gerçekleştiriliyor.

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günleri kapsamında Turuncu Pedalşörler Bisiklet Sürüşü, bu yıl pandemi nedeniyle 25 Kasım – 10 Aralık tarihleri arasında Instagram filtresi kullanılarak sanal sürüş şeklinde gerçekleştiriliyor.

İlki 2018 yılında düzenlenen ve geçen sene de katılımcı sayısı artan bisiklet sürüşünde normalde sokaklar turuncuya boyanıyordu. Bu sene de bu hassas konuya değinmek için sanal sürüş çözümü bulundu. Pandemi sebebiyle sokaklara çıkılamasa da sosyal medya turuncuya boyandı.

Turuncu Pedalşörler, filtrede yer alan “kadına yönelik şiddete son” sloganlı sanal turuncu kaskları ve sanal turuncu bisikletleriyle sosyal medya üzerinden kadına yönelik şiddete meydan okuyor.

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi, Kültür AŞ, Spor İstanbul gibi alanında uzman kurumlar sanal sürüşü destekliyor.

25 Kasım – 5 Aralık tarihleri arasında Turuncu Pedalşörler’in Instagram filtresini kullanarak sanal sürüşe katılanların sayısı üç bin kişiyi geçerken, Instagram üzerinden sanal sürüşü izleyenlerin sayısı ise yüz bin kişiye ulaştı.

Katılmak isteyen herkese açık olan bisiklet sürüşü, Instagram üzerinden 10 Aralık’a kadar devam edecek.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!