Bizimle iletişime geçin

Haberler

TOM DUMOULIN BİSİKLETE ARA VERDİ

Jumbo-Visma’lı Tom Dumoulin, bisiklette mutsuz olduğunu söyleyerek geleceğini düşünebilmek için bisiklete süresiz ara verdiğini açıkladı.

Fotoğraf Jumbo-Visma

Tom Dumoulin’in 2021 sezonunda, Jumbo-Visma ile ikinci senesinde neler yapacağı merak edilirken Hollandalıdan gelen bir açıklama şok etkisi yarattı. Tom Dumoulin, süresiz şekilde bisiklete ara verdiğini açıkladı. 

Bir yıldır bisiklette mutsuz olduğunu ve gelecekte ne yapacağına karar vermek için düşünmesini gerektiğini söyleyen Dumoulin, kararını takımı Jumbo-Visma ile paylaştı. Takımın da kararını desteklemesiyle omuzlarından büyük bir yük kalktığını söyleyen 30 yaşındaki bisikletçi, verdiği ara boyunca takımdan maaş almayacak.

Hollandalı bisikletçinin geçen hafta 2021 sezonu için hedefleri sorulduğunda taşlı Klasikleri hedeflediğini söylemişti. Bu da kimsenin böyle bir kararı beklememesine, bisikletçinin sezona normal bir şekilde başlayacağı beklentisine sebep olmuştu. Hatta Jumbo-Visma bu karardan bir gün önce Dumoulin’i Tour de France’da, Roglic’in yanında lider olarak değerlendirebileceklerini açıklamıştı. 

“Hala bisikletçi olmak istiyor muyum?”

Dumoulin, kararının gerekçeleri hakkında takımının aracılığıyla bir video paylaştı. Açıklamasında:

“Takım beni kararım konusunda destekliyor ve bu gerçekten iyi hissettiriyor. Sanki yüz kiloluk bir sırt çantası omuzlarımdan düşmüş gibi. Hemen mutlu uyandım. Sonunda kendime biraz zaman ayırmaya karar vermek o kadar iyi hissettiriyor ki. Bu her şeyi anlatıyor.

Bir süredir bisikletçi Tom Dumoulin olarak yolumu nasıl bulacağım konusunun benim için çok zor olduğunu hissediyorum. Onunla birlikte gelen baskı ile, farklı tarafların beklentileri ile. Sadece birçok insan için çok iyi şeyler yapmak istiyorum. Takımın benimle mutlu olmasını istiyorum. Sponsorların mutlu olmasını istiyorum. Eşimin ve ailemin mutlu olmasını istiyorum. Herkes için iyi şeyler yapmak istiyorum ama bundan dolayı geçen yıl kendimi unuttum. Ben ne istiyorum? Hala bisikletçi olmak istiyor muyum? Ve nasıl?”

Tom Dumoulin, herkes için iyi şeyler yapmaya çalışmanın onu mutsuz ettiğini ve yolunu çizebilmek için zamana ihtiyacı olduğunu söyledi. Bisiklet kariyerine devam edip etmeyeceği başta olmak üzere pek çok şeyi düşüneceği anlaşılan bisikletçinin verdiği aranın ne kadar süreceği de belirsiz.

Tom Dumoulin bisiklete ara verdi.
Fotoğraf Christophe Ena – Pool/Getty Images

Takım arkadaşı ve yeni sözleşmesine geçen hafta imza atan Wout van Aert, Flandriencross’ta Mathieu van der Poel’in ardından ikinci bitirdiği yarıştan sonra konu hakkında:

“Belki de (Dumoulin’in kararı) benim için dış dünyadan daha az şaşırtıcıdır. Tom zor zamanlar geçirdi ve bir süredir yıpranmış durumda. Takımda iniş çıkışları olduğunu fark etmiştik.”dedi.

Sakatlığının Giro d’Italia’yı terk etmesine neden olduğu ve ardından Tour de France, Vuelta a España ve Dünya Yol Şampiyonalarını kaçırdığı Sunweb ile zorlu bir 2019 sezonunun ardından Dumoulin, Jumbo-Visma’ya transfer oldu.

Tom Dumoulin, 2019 Giro’da ciddi bir diz sakatlığı geçirdi ve Tour’a ve Vuelta’ya katılamadı. Bu sakatlığın ardından transfer olduğu Jumbo-Visma ile ilk senesinde, Tour de France’da şampiyonluk hayalleri daha Tour’un ortasında son buldu ve Roglic için çalıştı. Tour’da yedinci oldu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!