Bizimle iletişime geçin

Haberler

UAE TOUR DEVAM EDİYOR

UAE Tour devam ediyor. İkinci etaptaki zamana karşıda Filippo Ganna zafere ulaşırken, üçüncü etabın tırmanış finişinde Tadej Pogacar birinci oldu.

Fotoğraf Bettini Photo

UAE Tour devam ediyor. İkinci etaptaki zamana karşıda Filippo Ganna zafere ulaşırken, üçüncü etabın tırmanış finişinde Tadej Pogacar birinci oldu.

UAE Tour devam ediyor. Çöl manzaraları sezonun ilk WorldTour yarışına eşlik etmeye devam ediyor. 

İkinci etapta neler oldu?

UAE Tour ikinci etabı dün koşuldu. Etap başlamadan önce ufak bir koronavirüs şoku yaşandı. İlk etabın galibi Mathieu van der Poel’un takımı Alpecin- Fenix yarıştan çekildi. Takımın bir personelinin Kovid-19 testinin pozitif çıkması sonrası ekip bu kararı aldıklarını açıkladı. 

Bu çekilmenin ardından 19 takım ikinci etaba başladı. 13 km’lik bir zamana karşı olarak koşulan ikinci etapta yine çöl ve gökdelenlerin arka planında güzel görüntüler ortaya çıktı. 

Fotoğraf Ineos Grenadiers

Birleşik Arap Emirlikleri’nde yapılan yarışta, zamana karşı için favori Dünya Zamana Karşı Şampiyonu Filippo Ganna’ydı. Sonuç da şaşırtmadı. Ineos Grenadiers’ın İtalyan sporcusu zamana karşılarda yenilmez olmaya devam ediyor. 

Ganna, en yakın rakibi olan EF Education – Nippo’dan Stefan Bissegger ile arasına 14 saniye koyarak galibiyete uzandı. 13.56’lık zamanıyla genç yıldız 14 dakikanın altına inebilen tek isim oldu. Bissegger’in ardından UAE Team Emirates’den Mikkel Bjerg ikinci oldu. 

Filippo Ganna UAE Tour zamana karşısını da kazandı
Fotoğraf Ineos Grenadiers

Genel klasman mücadelesinde son şampiyon Adam Yates (Ineos Grenadiers), rakiplerine karşı zaman kaybetti. Yates ile Ganna arasında bir dakika kadar zaman farkı açıldı.  

UAE Team Emirates’in yıldızı Tadej Pogačar, Filippo Ganna’nın sadece 24 saniye gerisinde dördüncü olarak başarılı bir şekilde etabı tamamladı. Genel klasman mayosunu sırtına geçiren Pogacar’ı yine beklenmeyen bir performansla altıncı olan Joao Almeida beş saniye geriden izledi.

Üçüncü etapta neler oldu?

Üçüncü etabın profili alışıldık bir UAE Tour etabı gibi dümdüz başlasa da finişteki Jebel Hafeet tırmanışı bu etabı da genel klasmancıların hedefi haline getirdi. 166 km’lik Strata Manufactoring – Jebel Hafeet etabı bugün koşuldu. 

Sondaki tırmanış toplam 10.8 km sürdü ve bisikletçileri ortalama %6.9’luk bir eğimle mücadele zorladı. Tırmanışta en dikkat çekici ikili Ineos’dan Adam Yates ve UAE Team Emirates’den Tadej Pogacar oldu.

Fotoğraf Ineos Grenadiers

Adam Yates ikinci etapta Pogacar’a karşı 39 saniye kaybetmişti. Tırmanışta bu saniyeleri biraz geri almak istese de Tour şampiyonu rakibinin uzaklaşmasına hiç izin vermedi. Son km’lere gelindiğinde de Yates’i geride bırakıp tek başına atak yaptı ve onun için kolay görünen bir galibiyet aldı. 

Genç bisikletçi etaptan sonra, “Kazanmak istedik ve aldık. Gerçekten zor ve biraz stresli bir gündü. Çünkü yine eşelonlar oluşabilirdi. Ancak takım harika bir iş çıkardı ve yarışta doğru noktalarda kaldık.

Beni tırmanışa taşıdılar ve gerçekten iyi bir hız belirlediler. Tek yapmam gereken ataklarayanıt vermekti. Çok zordu ama kazanmaktan çok mutluyum, “dedi.

“Yarış henüz kazanılmadı ve hala dört etabımız var. Eşelonlar ve son bir tırmanışla her şey olabilir. Sonuna kadar zorlu bir mücadele olacak.” diye ekledi.

Fotoğraf Bettini Photo

Yates’in peşinden finiş çizgisini EF Education – Nippo’nun Kolombiyalı bisikletçisi Sergio Higuita geçti. Deceuninck – Quick Step’ten Joao Almeida yine yarıştan kopmamasıyla dikkat çekti. 

Genel klasman yarışında Pogacar lider mayosunu taşımaya devam ederken, Yates 43 saniye geride. Almeida ise 1 dakika 3 saniye geriden takip ediyor.  

Kaynak: Cycling Weekly

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!