Bizimle iletişime geçin

Haberler

Yeşilyurt’ta “Normalleşmeye Pedallıyoruz” etkinliği yapıldı

Malatya’da, Yeşilyurt Kent Konseyi ve Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği “Normalleşmeye Pedallıyoruz” etkinliği düzenledi.

Malatya’da, Yeşilyurt Kent Konseyi tarafından, Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği’nin destek verdiği “Normalleşmeye Pedallıyoruz” etkinliği düzenlendi.

Yeşilyurt Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, sürüşe katılan bisikletçiler, Yeşilyurt Kent Konseyi’nden Gündüzbey Havuz Tepe Kamp Alanına kadar pedal çeYeşilyurt Kent Konseyi Hizmet Binası önünde bir araya gelen bisiklet tutkunlarının , Gündüzbey Kamp Alanına kadar pedal çevirirken, hem doğa ile buluştukları hem de toplumsal farkındalık oluşturdukları söylendi. 

Yeşilyurt Kent Konseyi Bisiklet Çalışma Grubu başkanı Mustafa Ekici, “Bisikletçilerimizle birlikte Yeşilyurt’umuzun cennet köşelerinden bir tanesi olup, bisikletçiler arasında havuz tepe olarak adlandırılan ve Belediye Başkanımızın da kamp alanı olarak hizmete sunacağı Gündüzbey kamp bölgesine kadar pedallarımızı çevirdik. 

Etkinliğimize katılarak bize moral aşılayan ve bununla birlikte sosyal, kültürel ve sportif bölgeleri tüm vatandaşların hizmetine sunma noktasında büyük gayretler sarf eden Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar ile tüm bisiklet sevdalılarına teşekkür ediyorum. Burası kamp olarak hizmete girdiği zaman tüm doğa severler ve Malatyalılar ciddi seviyede faydalanacaktır.” diye konuştu.

Bisikletçilerle Gündüzbey Havuz Tepe Kamp Alanında buluşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, pandemi sürecinde vatandaşlara moral ve motivasyon aşılayacak sosyal ve kültürel faaliyetlere ağırlık verdiklerinden bahsetti.

“Normalleşmeye Pedallıyoruz” etkinliğini düzenleyen Yeşilyurt Kent Konseyi ile Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği’ni tebrik ederek kutlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Koronavirüs salgını dolayısıyla yaklaşık bir yıldır normal hayat koşullarından uzak kalan vatandaşlarımıza, kontrollü normalleşme sürecinde moral ve motivasyon aşılamak içinde sosyal ve kültürel faaliyetlere büyük önem veriyoruz.

Normalleşmeye Pedallıyoruz etkinliğimize katılan bisiklet tutkunları ise bu anlamda güzel bir farkındalık oluşturdular. Etkinliğimize katkı sunan bisikletçilerimize teşekkür ediyoruz, pedallarına sağlık. Bisikletçiler bir yandan sağlıklı yaşam için pedal çevirirken diğer taraftan tabiat zenginliklerine sahip doğa harikası bölgelerimizin o eşsiz güzellikleri bire bir yerinde görme fırsatına da ulaşmış oldular. Yeşilyurt’umuzun her noktası güzel ve özeldir. “ diye konuştu.

Gençlik Kampı projesi

Gündüzbey’de havuz tepe olarak bilinen bölgeyi  “Gençlik Kampı” projesiyle turizme kazandıracaklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Yeşilyurt’umuzun tüm yaşam alanlarını planlı ve sağlıklı bir bakış açısıyla geleceğe hazırlamak adına çok titiz çalışıyoruz. 

Havası, suyu, sakinliği ve doğal zenginlikleriyle farklı güzelliklere sahip Gündüzbey’deki Devlet Su İşlerine ait göletin yan tarafında ki alanı Gençlik Kampı projemizle daha değerli ve özel hale getireceğiz. Bisikletçilerimizde bu vesileyle bir kez daha buranın eşsiz güzelliklerini iki saatlik bisiklet turuyla soludular, gezdiler ve güzel bir etkinlikte buluştular.

Buranın daha fazla tercih edilmesi ve imkanlarından herkesin faydalanması için projelerimizi hayata geçireceğiz. Bisikletçilerimizin doğa harikası bölgelerimizin daha fazla tercih edilmesi noktasında düşüncelerini ve önerilerini alma fırsatı yakaladık, her açıdan faydalı bir etkinliğe ev sahipliği yaptık. 

Yeşil alanlarının yanı sıra insana huzur veren yapısıyla dikkat çeken bu alanımızda farklı doğa sporlarının yapılabileceği ve çadırların kurulabileceği  alanlar oluşturup, kafeterya, oturma alanları, WC ve lavabolarda ekleyerek Yeşilyurt’umuzun bu zenginliğini planlı yatırımlarla gözler önüne sereceğiz. 

Bölgemizin sosyal dokusunu ve tabiat zenginliklerini daha değerli ve dikkat çekici hale getireceğiz. Doğayla iç içe olup gerek spor yapmak isteyenler gerekse de doğal yaşamın tadını çıkarmak için sakin bir yer arayanların, düzenleme çalışmalarımızdan sonra bu bölgemize akın edeceklerine inanıyorum.Yeşilyurt’u her türlü etkinlikle tanıtmak için çalışmalarımıza hız vermeden devam edeceğiz.” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!