Bizimle iletişime geçin

Haberler

Dünya Emekçi Kadınlar Günü Bisiklet Turu Eskişehir’de Düzenlendi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Kent Konseyi, Eskişehir Bisiklet Derneği (velESBİD) ve Decathlon iş birliği ile düzenlenen turda, Eskişehirliler eşit kadın hakları için pedalladı.

Espark alışveriş merkezi önünden başlayan ve Eskişehirli bisiklet tutkunu kadınların yoğun ilgi gösterdiği bisiklet turu, Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Caddesi, Cengiz Topel Caddesi, Şair Fuzuli Caddesi, Mustafa Kemal Atatürk Caddesi, Atatürk Bulvarı, Vali Ali Fuat Güven Bulvarı, İstasyon Caddesi ve Ulus Anıtı güzergâhında gerçekleştirildi. Katılımcılar, “Eşitlik için pedalla, özgürlük için pedalla, sağlık için pedalla” sloganlarıyla bisiklet turunu tamamladılar.

8 Mart Emekçi Kadınlar Bisiklet Turu’na CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, velESBİD Başkanı Aslı Tokyol ve dernek yöneticileri ile Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bürokratları katıldı.

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü öncesinde sizlerle burada birlikte olmak çok güzel. Kız kardeşlerim burada, erkek arkadaşlarımız da onlara destek için burada. Hepinize başarılar diliyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

8 Mart Emekçi Kadınlar Günü’nü en içten dilekleriyle kutlayan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Zühal Edizkan Şen“Umuyorum ki Emekçi Kadınlar Günü’nü her zaman böyle sevgi mutluluk ve coşku ile kutlarız. Dünyamızın yarısı kadın, diğer yarısı da kadınların yetiştirdiklerinden oluşuyor. Umuyorum ki kadınlarımızın değeri anlaşılır” ifadelerinde bulundu.

“Bisiklet Özgürlüktür!” sözleriyle katılımcıları selamlayan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy katılımcılara, daha eşit, daha şiddetsiz, hiçbir ayrımcılığın olmadığı 8 Martlar diledi.

velESBİD Başkanı Aslı Tokyol ise “Bugün Dünya Emekçi Kadınlar Günü için buradayız. Her yıl böyle coşku ile kutlamak istiyoruz bu günü. Hiçbir ayrımcılığın olmadığı günler diliyorum herkese” dedi

Coşkuyla tamamlanan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Bisiklet Turu sonrasında katılımcılara çekilen kura ile çeşitli ödüller dağıtıldı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!