Bizimle iletişime geçin

Haberler

Türkiye Bisiklet Federasyonu Doping ile Mücadelede Kararlı

Onur Balkan’ın doping testinin pozitif çıkmasının ardından konuya dair bir açıklama yayınlayan Türkiye Bisiklet Federasyonu, “Dopinge geçit vermeyeceğiz” vurgusu yaptı.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sporda doping vakaları yaşanıyor. Son olarak 2016 Rio ve 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda yer alan Onur Balkan, Mayıs ayında verdiği numunede EPO’ya rastlanmasıyla gündeme geldi.


Bu durum üzerine harekete geçen Türkiye Bisiklet Federasyonu doping ile mücadelede kararlılığını aldığı yeni önlemlerle ortaya koydu. Federasyon tarafından yapılan yazılı açıklamada, yaşanan doping olaylarına karşı tüm organizasyonlarda ve kamplarda doping uygulamasına geçildiği belirtildi.


Bu önlemlere ek olarak yazılı açıklamada, “Dünya Bisiklet Birliği UCI’ya bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Türkiye Bisiklet Federasyonu, dopingle mücadeleye ağırlık vererek Türkiye Şampiyonları ve Milli Takım kamplarında, tüm organizasyonlarda doping kontrolü yapacak” denildi.


Açıklanın devamı ise şu şekilde:

Doping’e geçit vermeyeceğiz!


Bu konuda Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu: “Geçmiş Başkanlığım döneminde bu konuda çok ciddi mücadele ettik ve başarıya da ulaştık. Şimdi aynı başarıya ulaşmak için tüm antrenörlerimizi, kulüplerimizi, yöneticilerimizi ve sporcularımızı bilinçlendirerek ve en sıkı şekilde kontrollerimizi yaparak bu işin önüne geçeceğiz.

UCI ile birlikte hareket ederek UCI’ın Anti-Doping programına paralel olarak Türkiye Bisiklet Federasyonu bünyesinde “Doping ile Mücadele Grubu” oluşturuyoruz. WADA’nın getirmiş olduğu dopingle mücadele kurallarının geçmişte olduğu gibi hepsini titizlikle yerine getireceğiz. Doping’e geçit vermeyeceğiz” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!