Bizimle iletişime geçin

Profiller

Mehmet Emin Kaleli İle Soru & Cevap

Sessiz sedasız dünyaca ünlü markaları Türkiye’ye getirmeye devam eden ADK Bike Shop Yöneticilerinden Mehmet Emin Kaleli ile firmanın çalışmalarını, hizmet anlayışını ve sektörde ses getirmesi muhtemel yeniliklerini konuştuk.
Röportaj: Tuğçe Binay Fotoğaf: Berk Mercancı

Cyclist Türkiye: Öncelikle ADK Bike Shop’un hikayesini sizden dinleyebilir miyiz?

Mehmet Emin Kaleli: Aslında şöyle; müşterilerimiz ve piyasada perakende mağazaları açıldıktan sonra bilinmeye başlayan fakat sektörde 23 yıldır olan bir firmayız. Bunun yaklaşık 14 yılı üretim tarafında, son 9 yılın içinde toptan ve 2 yıldır da bildiğiniz gibi perakende tarafında hizmet vermekteyiz. Biz bir aile firmayız bu sadece yönetim anlamında değil çalışanları ile de bir aile şirketiyiz. Genç ve dinamik bir ekibiz. Dışardan kulağımıza gelen en güzel geri dönüş bu zaten, genç ve enerjileri hiç düşmeyen bir ekip var diyorlar, bu bizi daha da motive ediyor.

Cyc: Birçok dünyaca ünlü markanın distribütörüsünüz. ADK Bike Shop çatısı altında çalıştığınız markalardan bahseder misiniz?

MEK: Wilier, Wahoo, Huub, Yakima, Nova2ride, Raceona ve yakın zamanda duyurduğumuz bir diğer marka Specialized (Nisan ayı sonrası mağazalarımızda ürünlere ulaşılabilir olacak.) Çok ciddi markaların Türkiye distribütörlüğünü taşımaktayız, sorumluluğumuzun farkındayız. Aslında biz bu markaları bir araya getirirken bir düşünceye odaklanmıştık; bisiklet ve triatlon sporunun çözüm ortağı olmalıydık. Bu nedenle müşterilerimize gerek mağazamız gerekse internet sitemiz aracılığıyla eksiksiz hizmet sunmak gayemiz ve düşüncemiz.

Cyc: Bisiklete gelecek olursak, Wilier’i tercih etmenizin temel sebebi neydi?

MEK: Wilier bilindiği gibi İtalyan ve geçmişi köklü bir marka. Kendilerini asla bisikletçi olarak tanımlamıyorlar, her zaman biz kadro üreticiyiz derler çünkü globalde bütün bisikletlerin üzerinde aynı grupsetler var fakat Wilier burda kadronun yapısına ve geometrisine çok önem veriyor. Son çıkardığı Zero SLR ve Filante modellerinde farklı kadro yapısı kullanarak hem sağlamlığını arttırdı hem de kadrolarını daha hafifletti. Aynı zamanda kadrolarındaki kalite bisiklet kullanıcılarının uyguladığı tüm gücü rahatlıkla yolda hissetmelerini sağlıyor. Bunların hepsi fazlasıyla neden Wilier sorusunun cevabı.

Cyc:  ADK Bike Shop mağazasını yolu hiç düşmeyenler için anlatır mısınız, çok özenli bir mağaza olduğunu biliyoruz ama bilmeyenler için sizden dinleyelim?

MEK: ADK mağazalarında en önemlisi müşterilerimiz güler bir yüz ve hoş bir sohbet bulabilecekler. Bunun yanı sıra bisiklet servis hizmeti vermekteyiz, mağazalarımız Shimano Service Center kapsamında hizmet vermekte ve mekanikerlerimiz işlerinde uzman kişiler. Ayrıca İzmir mağazamızda Wahoo Studio ve bike fitting hizmeti verilmekte . Yakında bu hizmetleri İstanbul mağazamıza da taşıyacağız.

Cyc:  Aynı zamanda bisiklet sporuna ve sporcusuna oldukça destek veren bir markasınız. Desteklerinizden ve sponsoru olduğunuz sporculardan, genel olarak bu alanda gerçekleştirdiğiniz çalışmalardan bahsetmek ister misiniz?

MEK: Elimizden olan imkanları genç sporcularla paylaşmak ve desteklemek istiyoruz çünkü biz ne kadar paylaşırsak ve desteklersek sektör o kadar hızlı gelişiyor. Triatlon ve bisiklet olarak iki branştaki sporculara destek veriyoruz, ileride güzel bir bisiklet takımı kurmak istiyoruz ve bu konuda ekstra çalışmalarımız devam etmekte.

Cyc: Bahar kapıda görünmeye başladı, sektörel anlamda da sezon açılıyor. Yeni sezondan beklentileriniz ve yenilikleriniz neler?

MEK: Bahar ayı bisiklet sektörü için yeni sezonun habercisi ve biz de her zamanki gibi hazırız. Pandemi ciddi bir stok problemi oluşturdu fakat yavaş yavaş bu sorun ortadan kayboluyor. Yeni yıldan beklentim her yıl gelişen sektörümüzün daha da gelişeceği yönünde çünkü Türkiye’de bisiklete bakış açısı artık değişmeye başladı ve insanlar bisikleti artık ulaşım aracı olarak görmeye başladı. Yenilikler konusunda söyleyebileceğimiz, biz kendimizi dünya ile birlikte güncel tutmaya çalışıyoruz ve bu doğrultuda bünyemize yeni markalar ekliyoruz. Bizi takipte kalarak yeniliklerimizden haberdar olabilirler.

Cyc:  ADK Bike Shop olarak her seviyeden bisikletçinin ihtiyaçlarına kuşkusuz kulak veriyorsunuz ama spesifik olarak hedef aldığınız bir kitle var mı?

MEK: Genellikle her seviyeden bisikletçiye hizmet vermeye çalışıyoruz ama yol yarış bisikleti ve triatlon üzerinde daha yoğunlaştığımız doğrudur. Firma olarak da zaten bu iki alandaki organizasyonlarda bizim standlarımızı görebilirler. Yine bu ay içinde düzenlenecek ‘’MWChallenga’’  triatlon ve duatlon  yarışının ana sponsoru olarak organizasyonda yer alacağız.

Cyc: Biraz da bize mağaza çalışanlarından bahseder misiniz, kaç kişilik ve hangi özelliklere sahip bir ekip ile hizmet veriyorsunuz?

MEK: Mağazalarımızda genelde iki veya üç kişilik ekipler var. Herkes kendi alanında bilgili ve kendini güncelleyebilen arkadaşlardır. ADK çatısı altında 14 kişi çalışmakta, güçlü ve genç bir ekip. Tüm ekip her alanda hizmet verebilecek şekilde donanımlı çünkü çalışanlarımızın hepsi bisikletin içinde gelen ve bu sporu halen devam ettiren insanlar. Hafta sonu bisiklet sürüşleri düzenleyerek bu spora olan sevgilerini ve konuya bakış açılarını fazlasıyla gösterdiklerini düşünüyorum.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!